Ana sayfa Ülkelerİtalya Venedik – Yeme İçme

Venedik – Yeme İçme

yazan Melis Büyükerk

Venedik her açıdan çok etkileyici bir şehir. Her döndüğünüz köşenin güzel olmasının yanı sıra, müthiş manzaraların keyfini çıkarabileceğiniz kafe, restoran ve barlar da bulunuyor.

Biz uçaktan indikten sonra, çok aç olduğumuz için nerede yemek yesek diye dolaşırken otelimizin tam yanında yer alan Ristorante Sempione‘yi bulduk. Burası kanalın üzerinde çok tatlı bir restoran. Biz küçük balkonlardan bir tanesinde oturmayı tercih ettik. Yediğimiz her şey çok güzeldi, ya da biz çok açtık 🙂 Özellikle spagetti bolonez gerçekten çok başarılıydı. Buraya gelecek olursanız, kendi ürettikleri şaraplarından denemeyi unutmayın.

Venedik yazısında bahsettiğim gibi, biz Splendid Venice‘te kaldık ve kahvaltıları hep otelde yaptık. Otelin kahvaltıları çok güzeldi ama ne yazık ki burada fotoğraf çekmeyi hiç akıl edememişim.

Yollarda yürürken küçük küçük yemek yerleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda Ponte di Rialto etrafında bir sürü restoran ve kafe var. Genellikle buradaki yerler, çok turistik olduğu için, aşırı kalabalık oluyor. Yanlarından geçerken gördüğümüz kadarıyla yemekler çok çekici durmuyordu, o yüzden biz bu taraflarda bir şey yemedik. Ama manzara inanılmaz güzel tabi.

San Marco Meydanı‘nda da yan yana restoran ve kafeler var. Bunlardan en eskisi ve bilineni Cafe Florian. Genellikle çok kalabalık ama biz şansa iki gidişimizde de en iyi masalarında yer bulduk. Yediğimiz tatlılar, içtiğimiz kahveler çok güzeldi. Ayrıca, geceleri burada canlı müzik var. Hava karardıktan ve ışıklar yandıktan sonra müzik eşliğinde meydanda oturmak çok keyifli oluyor gerçekten.

Sina Centurion Palace Venedik’in en prestijli otellerinden bir tanesi. Burada da lezzetli yemekler, içkiler bulabilirsiniz. Orada oturduğumuz süre boyunca yanımızda duran güvercin çok tatlıydı, şanslıysanız size de eşlik edebilir 🙂

Aman Venice‘in bahçesi harika, oraya da bir şeyler atıştırmak veya akşamüstü bir şeyler içmek için mutlaka uğrayın.

İtalyan dondurmalarının ününü herkes duymuştur. Venedik’te de dondurma bulabileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Biz 1878 yılında açılmış Venchi‘deki dondurmalara bayıldık!

Özellikle bahsetmek istediğim bir başka yer ise, Ristorante Acqua Pazza. Burada yemekler leziz! Küçük bir meydanda yer alan bu restoran, makarna ve pizzanın yanı sıra deniz mahsülleri konusunda çok başarılı.

Belmond Hotel Cipriani‘deki Oro Resturant ve Cip’s Club öğlen mutlaka denenmesi gereken alternatifler.

Aynı zamanda Trattoria alla Madonna, 1954 yılında kurulmuş, geleneksel Venedik yemekleri yapan ama özellikle deniz ürünleri konusunda ünlü bir restoran. Harry’s Bar da Venedik’te ünlü yerlerden bir tanesi. Adı bar olsa da burası bir restoran ve 11:30’da kapanıyor, aklınızda bulunsun.

Ristorante al Gondoliere her gidenin hem yemeklerden hem de servisten çok memnun kaldığı, Salute kilisesine çok yakın bir restoran. Biz vaktimiz olmadığı için gidemedik, ama içimde kalan yerlerden bir tanesi burası.

Bu yazıda geçen yeme içme yerleri özetle aşağıdaki gibi:

İlginizi Çekebilir

1 comment

Venedik - Smile and Travel 18/06/2020 - 11:54

[…] yeme-içme ile ilgili detaylara bu yazıdan göz […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın