Ana sayfa Oteller Oliviera Resort Hotel

Oliviera Resort Hotel

yazan Melis Büyükerk

Kalem Adası’na hiç gittiniz mi? Biz bu sene ilk defa gittik ve denizine hayran kaldık!

Otel olarak Oliviera Resort’ta kaldık, zaten ada üzerinde sadece burası var. Yani, Oliviera Resort bir ada oteli, içerisinde 44 tane odası, toplamda 7 bar ve restoran bulunuyor. Burada kaldığımız sürede otelle ilgili bir sürü soru gelmişti. O yüzden aşağıdaki başlıklar altında soruları da cevaplayarak yazmanın daha faydalı olacağını düşündüm.

Otele ulaşım

Otele Dikili’de yer alan Bademli Köyü’nden ulaşıyorsunuz. Ancak, Yandex ile giderseniz sizi yanlış yönlendiriyor. Otelin attığı konuma gitmeniz, sizi bulabilmeleri açısından çok önemli. Biz navigasyonla ilk başta yanlış bir yere gittik mesela, nerede olduğumuzu ne biz anlatabildik ne otel çalışanları anladı 🙂 Neyse ki sonradan gitmemiz gereken yeri bulduk. Attıkları konumdan sizi tekneyle alıp otele ulaştırıyorlar.

Yemekler

Yemeklerle ilgili çok soru geldi. Biz iki gece kaldığımız için tüm restoranları deneme fırsatımız olmadı. İlk akşam Ada Balık’a gittik, yediğimiz her şeyden çok memnun kalınca ikinci akşam da oraya gittik 🙂 Sıcak Ege Otları Kavurması favorim, onu da belirtmek istedim.

Kahvaltı serpme olarak geliyor. Genellikle serpme kahvaltılarda birçok şey ziyan oluyor, ama burada porsiyonlar çok iyi. İstemediğiniz bir şey varsa baştan masaya koymuyorlar, ilave isterseniz de hemen getiriyorlar. Onun dışında yumurtanızı isteğinize göre hazırlıyorlar.

Deniz kenarında JuJu Beach Bar var, oradan birkaç kokteyl denedik. Genel olarak güzellerdi ama bizi çok şaşırtan bir şeyle karşılaşmadık açıkçası.

Odalar

Otelde 4 çeşit oda, 3 çeşit süit ve 6 çeşit şato süit olmak üzere 44 oda bulunuyor. Biz Begonvil Dubleks Süit’te kaldık. Fotoğraflardan gayet güzel ve geniş, terası deniz manzaralı gözüküyordu. Ancak odanın beklentimizin çok altında kaldığını söyleyebilirim. Öncelikle odada çok fazla böcek vardı, özellikle rica etmek zorunda kaldık ilaçlama yapmaları için.

Terasta otururuz diye hayal etmiştik ancak hem teras çok küçüktü hem bir şemsiye bile yoktu hem de zaten yan odalarla dip dibe olduğu ve direkt yan odaların teraslarını gördüğümüz için hiç çıkmadık.

Otelin içinde bulunduğu alan ve deniz o kadar güzel ki, odada vakit geçirmeyi pek tercih etmedik.

Deniz

Otelin en çekici kısmı tabi ki denizi! Deniz beklediğimizden de güzeldi, tüm günü deniz kenarında geçirdik diyebilirim.

Aslında otelin bir adada olması dolayısıyla denize girmek için daha büyük bir alan olmasını hayal etmiştik ama yine de herkese uygun bir alan yaratmışlar. Yani, eğer kumlu bir plaj seviyorsanız o kısımdan, iskele tercih ediyorsanız iskeleden, herkesten ayrı bir şekilde denize girmek istiyorsanız da kabanadan denize girebilirsiniz.

Deniz muhteşem olduğu için nereyi tercih ederseniz edin, memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Evcil hayvanlar

Otel aslında evcil hayvan dostu. Ben bunu duyduğuma çok sevinerek gittim ve orada da birkaç köpekle karşılaştım. Ancak tam çıkmadan önce sorduğumda 10 kiloya kadar olan köpekleri kabul ettiklerini, otelde küçük çocuklar da olduğundan böyle bir önlem aldıklarını söylediler.

Fiyatlar

Genellikle otellerle ilgili en çok gelen soru fiyatlar oluyor. Oliviera’nın fiyatlarının genel olarak yüksek olduğunu söyleyebilirim. Otel, deniz ve (denediğimiz kadarıyla) yemekler çok güzel. Fakat bana sorarsanz, özellikle odalar için fiyat-performans oranı pek uygun değil.

Fiyatlar oda-kahvaltı. Otelde ilave ücrete tabi kullanabileceğiniz hizmetler:

  • Spa & Wellness
  • Dalış Okulu
  • Su Sporları
  • Tekne Hizmetleri
  • Kabana

*Evcil hayvanlar ile konaklamak da ilave ücrete tabi.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın