Ana sayfa Seyahatler Dünyayı Evden Keşfedelim!

Dünyayı Evden Keşfedelim!

yazan Melis Büyükerk

Evlerden çıkamadığımız bu dönemlerde hepimiz farklı aktiviteler peşindeyiz. Sanırım en çok özlediklerimizden bir tanesi de seyahat etmek. Aynı yeri kesinlikle tutmasa da, sanal seyahat şu anda en güzel alternatiflerden biri bence. Hem de bu zamanlar geçtikten sonra gitmek isteyebileceğimiz yerlerin bir listesini çıkarmak için de çok keyifli bir yol. Tüm dünyada sanal olarak gezebileceğimiz o kadar farklı yer var ki!

Peki bu şekilde neler keşfedebiliriz?

Sualtı Dünyası

Denizaltındaki yaşam ilginizi çekiyor ancak daha önce böyle bir seyahate gitmeye fırsat bulamadınız mı? Artık sualtı dünyasını evden deneyimlemek mümkün! Birbirinden ayrı 2.900 resif ve 900 adadan oluşan Avustralya’daki Büyük Set Resifi’ni veya Pasifik Okyanusu’ndaki Palmyra Atolü mercan resifini keşfedebilirsiniz. Hatta köpekbalıklarıyla yüzebilir ya da 1940 yılında İngiltere’de inşa edilen ancak 1941’de Alman uçakları tarafından Kızıldeniz’de batırılan ve şu anda dünyanın en ünlü dalış lokasyonlarından biri olan SS Thistlegorm‘u görmeye gidebilirsiniz.

Kuzey Kutbu

Kuzey Kutbu benim de çok merak ettiğim ancak pandemi öncesinde de gitmenin pek kolay olmadığı bir yer. Dolayısıyla Poseidon Adventures ile evden Kuzey Kutbu’na seyahat, sizce de çok ilgi çekici bir deneyim değil mi?

Tema Parkları

Dünyanın en ünlü 5 roller coasterına binmek ister miydiniz?

Dilerseniz Orlando’da Disney World, LEGOLAND, ICON Park, Ripley’s Believe It Or Not gibi birçok yeri gezebilir, buralardaki roller coasterlara binebilir ve parkları keşfedebilirsiniz!

Kuzey İrlanda

Devler Kaldırımı (Giant’s Causeway), Kuzey İrlanda’da bulunan volkanik kökenli bazalt jeolojik yapı. 60 milyon yıl önce yavaş soğuyan lavlarla oluşan, tarih ve mitolojiyle dolu bu yapıyı gezebilirsiniz.

İsviçre

İsviçre’nin bütün güzelliklerini bir trenden izlemek ister misiniz? Evden hiç çıkmadan yapabileceğiniz bu tren yolculuğu çok hoşunuza gidecek!

Çin Seddi

Çin Seddi‘ye gitmeyi hayal ettiniz mi hiç? Şimdi dünyanın en uzun savunma duvarına evinizden ulaşabilirsiniz!

Şili’nin Doğal Güzellikleri

Güney Amerika’nın en batısında, Pasifik Okyanusu ile And Dağları arasında, buzullardan çöllere uzanan Şili’yi ücretsiz bir uygulama ile keşfedebileceğinizi biliyor muydunuz? Dilerseniz Şili Ulusal Tarih Müzesi’ni de evden hiç çıkmadan gezebilirsiniz.

Eğer VR gözlüğünüz varsa, keşfedecek daha birçok farklı yere buradan ulaşabilirsiniz.

Dünya Mirası Listesi

Google Earth UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 30 yapı, eser ve bölgeyi sanal olarak keşfetme fırsatı sunuyor! Tac Mahal, Sfenks, Stonehenge, Versay Sarayı…

Dünyanın En Güzel Plajları

Bu dönem en çok özlediğimiz yerlerden biri de plajlar! Maldivler, Myrtos, Cala Millor, Koh Phangan ve daha fazlası…

Pisa Kulesi

İtalya’nın simgelerinden biri olan Pisa Kulesi’ni henüz görme fırsatınız olmadıysa, artık evinizden ziyaret edebilirsiniz.

Niagara Şelalesi

Kuzey Amerika’nın doğusunda, Amerika ile Kanada sınırı arasındaki Niagara Şelalesi’ni ister kalabalık bir tekneden isterseniz de zipline’dan görme fırsatı bulabilirsiniz.

Safari

Güney Afrika’daki Kruger Ulusal Parkı’nda safariye çıkmak ister miydiniz? Evden hiç çıkmadan keyifli bir safari deneyimi yaşayabilirsiniz.

Uzay!!!

Uzaydan Dünya’ya bakmak, uzay gemisinin içini incelemek veya güneş sistemi dışında 6 gezegeni ziyaret etmek ilginizi çeker mi? Cevabınız evetse, evden hepsini yapabilirsiniz!

* VR gözlüğünüz varsa, tüm bu deneyimleri bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Bu yazıda geçenler dışında görebileceğiniz yerler şu şekilde:

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın