Ana sayfa ÜlkelerJaponya Japonya’yı Geziyoruz!

Japonya’yı Geziyoruz!

yazan Melis Büyükerk

Japonya, benim en çok gitmek istediğim yerlerden bir tanesi. Ah hele o sakura zamanı… Fakat ne yazık ki bırakın seyahat etmeyi, evden bile çıkamadığımız bir dönemdeyiz. Bu dönem, birçok sıkıntıyı beraberinde getirse de, çoğu aktiviteyi sanal olarak yapabilmemize ön ayak oldu. Japonya’yı sanal olarak gezmek bunlardan bir tanesi. Fiziksel olarak orada bulunmakla aynı şey değil diye düşünebilirsiniz, ama içinde bulunduğumuz şartları düşündüğümüzde Japonya’yı görmek için harika bir imkan olduğunu kabul etmek lazım.

O yüzden hep birlikte yükselen güneşin ülkesi Japonya’yı geziyoruz!

Japonya Ulusal Turizm Örgütü, ülkenin 360 derece sanal turunu yapmış. Bu turda, meşhur Tokyo Kulesi, Kyoto’nun Sagano Bambu Ormanı, Nara Parkı, Fushimi Inari Taisha ve birçok farklı torii kapılarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca YouTube’dan Visit Japan kanalına girip Japonya hakkında harika videolara da ulaşabilirsiniz.

Eğer gerçek zamanlı bir şeyler izlemek isterseniz, normalde dünyanın en kalabalık yaya geçidi olan Tokyo’daki Shibuya kavşağını canlı olarak buradan izleyebilirsiniz.

Dilerseniz Tokyo’nun en meşhur kedi kafelerine yani Neko Cafe‘ye canlı olarak bağlanabilirsiniz. Bu konsept, Japonya’da çok meşhur! Bu kafelere girip size tanınan süre boyunca kedileri seviyorsunuz, onlarla oynuyorsunuz. Aynı zamanda buralarda bir şeyler yiyip içebiliyorsunuz. Tabi şimdilik, bu kafeleri sadece kendi evlerinizde otururken görebiliyorsunuz 🙂

Veee geldik Hanami‘ye! Hanami Mart-Nisan arasında açan sakuraları izleme festivali. Sakuraları görmek isterseniz Tokyo’daki Ueno Park, Fukushima’daki Miharu Falls ve Hirosaki Park’ta 360 derece sanal tur yapabilirsiniz.

Gezmeye devam etmek isterseniz 450 metre uzunluğunda bir kireç mağarası olan Makido Cave‘i ziyaret edebilirsiniz. Burası Okayama’da bir yeraltı gölü barındıran ve sarkıtları aydınlatan parlak LED ışıkları olan inanılmaz bir doğal anıt.

Ayrıca 400 yıllık Shukkeien Bahçesi‘ndeki dolambaçlı yollarda da dolaşabilirsiniz. Yol boyunca yemyeşil yerler, bonzailer, ve koileri geçerek Koko-kyo Köprüsü‘nden geçip tatami zeminleri olan Seifukan Çay Evi‘nin içini ziyaret edin, sonrasında da Seifu-ike Göleti‘ne uğrayıp buradaki ziyaretinizi tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz Shizuoka Bölgesi’nde Mochimune‘da da sanal bir tur yapabilirsiniz (Fuji Dağı manzarası eşliğinde tabi ki!).

*Eğer VR gözlüğünüz varsa deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

Münire 21/04/2020 - 23:31

Melis’cim harika bir geziydi.😊Yine küçük dünyamı bir kez daha büyüttüğün için çok teşekkür ederim.
Güneşin, gecenin önüne geçişini izlemiş oldum Japonya’da. Dünyanın en yoğun kavşağının canlı yayınına gece saat 3. 50. de takıldım, saat 5 ‘te (Japonya saati ile) her yer aydınlanmıştı.
360 derecelik sanal geziler harikaydı.
Sayende teknolojik bilgilenmeler de ediniyorum.
Bu çalışman için👏👏👏tebrik ediyorum.
Seni ,üzerindeki Sophie’nin tüyleriyle birlikte kucaklıyorum.
👍👍💖

Cevapla
Avatar photo
Melis Büyükerk 22/04/2020 - 11:48

Beğenmenize çok sevindim! 🙂

Cevapla

Bir Cevap Yazın