Ana sayfa Oteller Dingin Bir Tatil

Dingin Bir Tatil

yazan Tutku Uyarağalar

Herkese merhaba! 

Birazdan okuyacağınız yazıyı, hepimizi üzüntüye boğan, canımızın acıdığı, birçok canlının hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan büyük orman yangınlarından önce kaleme almıştım. Sonrasında bu yazıyı sizlerle paylaşmayı biraz ertelemiştik. Fakat bu günlerde özellikle bu bölgedeki insanların bir talebi var. Lütfen tatillerinizi planlarken, önce pandemi sonra yangınlar ile ekonomik açıdan zorlu günler geçiren bu bölgeleri göz önüne alın diyor bölgedekiler. Yazının buradan sonra okuyacağınız kısmını değişiklik yapmadan sizlerle paylaşıyoruz. İyi okumalar!

Genellikle içinde bulunduğumuz yaz mevsiminde tatile çıkmak, sıcağın bunaltıcılığı, nem ve çılgın kalabalık ile benim için kış ve bahar tatillerine nazaran daha az keyifli olur. Ancak bu yazıda, yaz tatilleriyle ilgili fikirlerimi tamamen değiştiren bir lokasyondan bahsedeceğim.Bu sene haziran ayında 4 kişilik arkadaş grubumuz ile birlikte bir tatil planlamaya koyulduk. Öncelikle gideceğimiz yer konusunda fikir birliğine varmamız çok kolay oldu çünkü hepimizin önceliği COVID-19 önlemlerini uygulayabileceğimiz ve daha önce bulunmadığımız bir yere gitmekti. Bozburun bu kriterleri karşılayan aynı zamanda da çok merak ettiğimiz yerlerden bir tanesiydi. 

Bozburun otellerini araştırırken bir çok güzel otele rastladık. Sahil şeridine sıralanmış otellerin hepsi butik ve keyifli otellerdi, biz tercihimizi Miamai Butik Otel’den yana kullandık.  Bozburun merkeze kadar aracınızla geldikten sonra burada otellerin botları sizi karşılıyor. Aracınızla vedalaşıp bu botlar ile yapacağınız 5-7 dakikalık bir yolculukla otelinizin iskelesine varabiliyorsunuz. Bu kısma araç girişi yok çünkü arabalar için bir yol bulunmuyor. Ulaşımımızı sağlayan kaptanımızdan aldığımız bilgilere göre otel ve ev inşaatları esnasında tüm malzemeler de botlarla taşınmış. Otel stoklarında tükenen her malzemenin yenilenmesi de yine bu botlar ile yapılıyormuş. 

Otelimiz 14 odalı, deniz ve dağ manzaralı bir noktaya konumlanmış, genellikle tüm yaş gruplarının tercih ettiği bir oteldi. Ferah ve temiz odaların yanısıra oldukça ilgili, yardımsever ve kibar çalışanları ile sakinliğin ön planda olduğu keyifli bir 4 gün geçirdik. Bozburun otellerini ya da tekne ile tatillerini bu bölgede geçirmeyi tercih edenlerin en çok uğradığı noktalardan biri olan “Bozburun Yacht Club” bir akşam yemeği için bizim de tercih ettiğimiz noktalardan oldu. Keyifli kokteylleri, nefis yemekleri ve doğa içindeki sakinliği ile en keyifli zaman geçirdiğimiz noktalardan biriydi. Özellikle karşısına demirleyen teknelerden misafirlere ve komşu otellerden gelen misafirlere ev sahipliği yapan restoran, hem çok kalabalık olmayışı hem de yemeğinize eşlik eden müzikleriyle dinlendirici bir atmosfere de sahip.

Bozburun Yacht Club

Bir başka akşam için Söğüt’te yer alan Manzara Restoran’ı tercih ettik. Bana göre ismini sonuna kadar hak eden restoran, bildiğim kadarıyla son birkaç senedir oldukça popüler ve yer bulmak için oldukça önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Biz de tatil planımız kesinleşir kesinleşmez ilk olarak restoran ile iletişime geçtik, eğer bir akşamınızı burada geçirmek isterseniz önceden rezervasyon için harekete geçmenizi tavsiye edebilirim. Tahta masa ve iskemleleri, eşsiz manzarası ve oldukça lezzetli yemekleriyle uzun uzun oturulabilecek keyifli bir akşam garantisini veren restoran tatilin benim için favorilerinden oldu. 

Manzara Restoran

Haziran ortasında yaptığımız bu tatil, hem çok zorlayıcı bir sıcaklık hem de bunaltıcı bir kalabalık barındırmadığı için benim yaz tatillerine bakış açımı oldukça değiştirdi. Tertemiz denizi, doğal güzellikleri ve dinginliğiyle Bozburun ülkemizin diğer tatil bölgelerine göre benim sıralamamda oldukça öne geçti. Eğer yazın kalanı veya sonbaharın ilk haftaları için belirsiz tatil düşünceleriniz varsa rotanızı bu taraflara çevirebilir ve keyif dolu günler geçirebilirsiniz.

Herkese sağlıklı günler dilerim!

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın