Ana sayfa Oteller Karia Bel’ 2021

Karia Bel’ 2021

yazan Melis Büyükerk

Beni tanıyan herkes artık Karia Bel’i ve Beliz Hanım’ı ne kadar çok sevdiğimi biliyor. Karia Bel’e gittiğimde kendimi evimde hissediyorum 🙂 Sitede de Karia Bel’e dair birçok içerik bulabilirsiniz. Bu sene otelle ilgili büyük bir değişiklik olunca son deneyimimizi, bana Instagram’dan gelen soruları da cevaplayarak sizlerle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz yıllarda otelin Beach House kısmı vardı ve ben her gittiğimde orada kalmayı tercih ediyordum. Bu yıl Beach House’un kapandığını öğrenince gerçekten çok üzüldüm ve nasıl olacağını çok merak ettim diyebilirim. Beach House otele ait olmadığı, operasyonu da çok zor ve masraflı olduğu için ana otel kısmına yoğunlaşmaya karar vermişler. Bu bakımdan çok mantıklı olmuş bence.

Beliz Hanım ile telefonda konuştuğumuzda otelde değişiklikler yaptığından ve bu şekilde çok güzel olduğundan bahsetti. Ben de büyük bir merakla gittim açıkçası 🙂 Sonuç, her zamanki gibi çok dinlendiğimiz ve çok keyif aldığımız bir tatil oldu. Bu sefer çok az kalabildik ama huzur dolmuş bir şekilde ayrıldık!

Odalar

Şu anda otelin 18 odası var. Sanıyorum 1 tanesi hariç hepsinin ya terası ya da bahçesi var. Bütün odalar zaten denize bakıyor. Odaların içinin çok zevkli dekore edilmiş olduğunu her fırsatta söylüyorum zaten. Bu sene, hem yeni odalar eklenmiş hem de odaların içlerinde değişiklikler olmuş.

Biz Kiseli 2’de kaldık ve odaya bayıldık! Zaten zamanımızın çoğunu da odada geçirdik diyebilirim. Bizim kaldığımız odanın bir güzel yanı da çok tepede olmaması. Yukarıya çıkmak demek, daha çok merdiven demek anlamına geliyor çünkü. Ama bence genel olarak odalara ilişkin söylenecek bir şey yok, tüm odalar harika 🙂

Yemekler

Kahvaltı, beş çayı ve akşam yemeği fiyata dahil. Bunu hatırlatmakta fayda var, fiyatlarla ilgili çok soru alıyorum çünkü. (Fiyatlar için otelin sitesine buradan ulaşabilirsiniz.)

Kahvaltılar tekrar açık büfe olmuş. Açık büfeden istediğinizi aldıktan sonra yumurtanızı nasıl istediğinizi söylüyorsunuz. Öğle yemeklerinde otel menüsünden istediğinizi seçiyorsunuz, o gün normalde menüde olmayan bir şey varsa size haber veriyorlar. Akşam yemeklerinde ise iki başlangıç, ana yemek ve tatlı geliyor.

Yemekler gayet güzeldi, biz zaten otelin yemeklerini çok beğeniyoruz. Özellikle öğlen yediğimiz her şeyden çok memnun kaldık. Ancak, ben bir süredir et/balık tüketmiyorum, bu yüzden akşam yemeklerinde seçeneklerim biraz kısıtlıydı.

Bu sene Araka’nın şefi Pınar Taşdemir ile bir işbirliği yapmışlar, ona yetişemedik ama ileride de bu tarz sürprizler yapabilirler, aklınızda bulunsun 🙂

Deniz

Denize nereden girildiği çok merak edilmiş, bana bu konuda çok soru geldi. Aslında geçtiğimiz yıllarda da otel kısmından denize giriliyordu ama bu sene buna ilişkin olarak da birkaç değişiklik yapmışlar. Öncelikle sizi otele getiren tekneden indiğiniz iskelenin yeri değişmiş. Dolayısıyla denize girerken tekne önünüzden geçmiyor, bu çok iyi olmuş. Güneşlendiğiniz kısımların üzerine tenteler gelmiş, dolayısıyla tamamen güneşte kalmaktan hoşlanmıyorsanız gölgede de dinlenme fırsatınız var.

Benim Beach House kısmını tercih etmemin sebebi ise özellikle denize girilen kısmın önünün daha açık olması ve o kısmın otel tarafına kıyasla daha sakin olmasıydı. Otel tarafının önündeki deniz trafiği biraz daha fazla oluyor, ayrıca otelin yan tarafında başka oteller olduğu için denize girdiğiniz alan biraz daha küçük. Ama ne olursa olsun Bozburun’un denizi çok güzel, en azından ben çok seviyorum.

Diğer sorulara yanıtlar

  • Otele evcil hayvan kabul etmiyorlar.
  • Denize girmek için dışarıdan misafir kabul etmiyorlar.
  • Akşam yemeklerine otel misafiri olmasanız da gelebilirsiniz.
  • Otel bu yıl Ekim ortasına kadar açık.
  • Otel içerisinde oda dışında denize girdiğiniz ve yemek yediğiniz yerlerde dinlenebiliyorsunuz, hepsi aynı yerde zaten.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın