Ana sayfa Yeme - İçme Sokak Lezzetleri Sevenlere: An İstanbul

Sokak Lezzetleri Sevenlere: An İstanbul

yazan Melis Büyükerk

Reşitpaşa’nın en yeni restoranı An İstanbul’u deneme fırsatı buldum ve yemeklerine o kadar bayıldım ki hemen sizlerle de paylaşmak istedim.

An İstanbul yaklaşık bir hafta önce açılmış yepyeni bir restoran! Sahipleri Yunus Emre Bayraktaroğlu ve Onur Güzey. İkisi de uzun yıllardır bu sektörde şeflik yapan isimler, ayrıca da kuzenler. Yıllar önce birlikte çalışırken o kadar keyif alıyorlarmış ki böyle bir yer açmak en büyük hayallerindenmiş. Onur’un eşi İrem de restoranın şeflerinden biri. Onlarla sohbet ederken yaptıkları işi ne kadar çok sevdiklerini ve An İstanbul için ne kadar heyecanlı olduklarını o kadar çok hissettim ki!

Benim için An İstanbul hem sohbet hem de yemek anlamında çok keyifli bir deneyimdi diyebilirim 🙂

Neden “An İstanbul”?

Bizim yemekler hazırlanırken restoranın isminin hikayesini sordum. O yüzden isminin neden “an” olduğundan da bahsetmek istiyorum.

Yunus ve Onur kalabalık bir ailede büyüdükleri ve yemek yapmayı çok sevdikleri için hep “an”lık kararlarla yemek hazırlayan taraf olurlarmış. Bu “an” birinin acıkması, can sıkıntısı, aile yemeği verilmesi gibi farklı noktalardan çıkabiliyormuş. Bunun yanı sıra günlük hayatlarında da “an”lık kararlar vermeyi sever, “an”ı yaşamaya önem verirlermiş. Böyle olunca da hayallerini gerçekleştirerek açtıkları restoranlarına bu ismi vermek istemişler.

Bu arada ben logolarına da bayıldım! Logodaki biberiyenin sebebi de tüm yiyeceklerin içinde biberiye olmasıymış. Bence çok tatlı bir detay 🙂

Yemeklere gelirsek…

Konsept sokak yemekleri. Ben bayılırım! O yüzden zaten büyük bir heyecanla gittim. Menüleri şu anda aşağıdaki gibi:

Tüm yiyecekler patatesle birlikte geliyor. Ekmekleri kendileri yapıyorlar, zaten yediğiniz zaman öyle olduğunu hissediyorsunuz. Amaçları yediğiniz her şeyin tadını ayrı ayrı almanız. Biz An Burger ve BBQ Sosisli denedik. Her yediğimiz o kadar lezzetliydi ki geri gidip menünün geri kalanını tatmak için sabırsızlanıyoruz.

Ayrıca tatlı mı tatlı bir hediye de verdiler. O da çok lezzetliydi 🙂

Ama konuştuğumuz kadarıyla yemekler bunlarla sınırlı olmayacak. Nefis planları var, takipte kalın!

Şimdilik telefonla ya da Getir Yemek üzerinden sipariş verebiliyorsunuz.

An İstanbul her gün 12:00-22:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Instagram: @an.istanbul

Telefon: 0212 277 0825

Adres: Reşitpaşa, Kongre Cd. No:63/A, 34467 Sarıyer/İstanbul

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın