Ana sayfa Yeme - İçme Gordo Restaurant – Güre

Gordo Restaurant – Güre

yazan Melis Büyükerk

Simurg Inn‘de kaldığımızda farklı farklı kişilerden Gordo Restaurant’ın methini o kadar çok duyduk ki, İstanbul’a dönmeden mutlaka uğramamız gerektiğini zaten kafamıza koymuştuk. Bu yüzden dönüş yolunda güzel bir yemek yiyelim, tatilimizi öyle sonlandıralım diye uğradık ve hakkında duyduklarımızın hepsinin çok doğru olduğunu öğrenmiş olduk. Şef Deniz Şeker’in yemeklerine bayıldık!

Burası içi küçük, bahçesi nispeten daha büyük bir restoran. Dekorasyonu, ambiyansı her şeyini çok sevdik. Ayrıca hizmet kalitesi ve sunum da bizi çok memnun etti diyebilirim.

Biz Pia ve Sophie’yle gittik, dışarıda hiçbir problem olmadan oturduk. Sonradan bakınca başka köpekli misafirleri olduğunu da gördüm. Yine de içeriye köpek alıyorlar mı çok emin değilim, köpeklerinizle gidecekseniz sormakta fayda var.

Öncelikle söylemeliyim ki buranın menüsü dönem dönem değişiyor. Öyle çok büyük bir menüsü de yok zaten. Fakat biz yediğimiz her şeye bayıldığımız için size neler yediğimizden bahsetmek istiyorum.

Başta meze tepsisi geliyor ve içlerinden seçiyorsunuz. Hepsi gerçekten çok lezzetli görünüyor, o yüzden işiniz zor 🙂 Bahsettiğim gibi sürekli değiştiği için gittiğiniz zaman hangi ürünlerin mevsimiyse, onlardan hazırlanmış bir tepsi göreceksiniz.

Biz çok aç olmadığımız için sadece karışık ot söyledik, üzerinde süzme yoğurtla geliyor. Ama diğerlerinde aklım kalmadı desem yalan olur.

Sonrasında şeftalili ve tulum peynirli yeşil salata söyledik. Aslında çok kolay bir salata olmasına rağmen bizim neden daha önce aklımıza gelmedi diye şaşırıp bayıla bayıla yedik.

Menüdeki adını hatırlamıyorum ama bir çıtır kabak geldi ki, bizi bizden aldı. Hem adı gibi çıtır çıtırdı hem de çok lezzetliydi. Aynı cips gibiydi 🙂

Sonra midye tava söyledik. Ben çok fazla sevmediğim için bayılmadım, ama sevenleri çok memnun kalacaktır diye düşünüyorum.

Ana yemek olarak sardalya söyledik. Gerçekten harika pişmişti, ondan çok memnun kaldık.

Tatlı olarak da dondurma söyledik. Biz gittiğimizde çilek ve karadut vardı. Nedense dondurmanın tadı beni çocukluğuma götürdü. Biraz daha vaktimiz olsa daha fazla yerdim mutlaka.

Burası Edremit/Balıkesir taraflarına giderseniz mutlaka uğramanız gereken harika bir restoran. Kesinlikle tavsiye ederim.

Instagram: @gordorestaurant

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın