Ana sayfa Yeme - İçme Evde Yeni Lezzet Deneyimleri

Evde Yeni Lezzet Deneyimleri

yazan Melis Büyükerk

Covid ile birlikte restoranlara gitmek isteyenlerin sayısı bir hayli azaldı. Artık birçok kişi evlerinde kalmayı tercih ediyor. Bir yandan da insanlar bu kadar uzun süre evlerinde kaldıkça, hem günlük koşuşturmadan zaman bulamayınca hem de biraz değişiklik için dışarıdan yemek söylemek isteyebiliyor. Aylar sonra dışarıdan ilk söylediğim yemeğin mutluluğu hala aklımda 🙂

Hal böyle olunca, eve yemek getiren uygulama ve restoranlar da giderek artıyor. Eskiden evlere yapılan yemek servisi çoğunlukla fast food veya kebap restoranları üzerine olsa da bu dönemde, her türlü yiyecek evlere gelmeye başladı. Bu yüzden, ben de bu lezzetleri deneyimleyebilmek için yeni sayılabilecek seçeneklerden bahsetmek istiyorum.

Divan Delivery

Divan’ın yemeklerini özleyenler için harika bir haber olan Divan Delivery, hem Yemek Sepeti hem de Getir Yemek ile taze ve kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturulan menülerini evinizden çıkmadan sizlerle buluşturuyor.

Instagram: @divanrestoranlari

Fuudy App

Fuudy, sadece iyi yemekler getirmeyi hedefleyen, gastronomiye meraklı, yeni nesil bir uygulama. Birçok sevdiğimiz restoranın ürünlerini sizlerle buluşturuyor. Ayrıca catering seçeneği de bulunuyor. Öte yandan, çevreci yaklaşımıyla teslimat ve servis yaparken hybrid araba ve geri dönüşümlü materyaller kullanmaya özen gösteriyor.

Bulunduğunuz lokasyonda hizmet veriyor mu diye hemen göz atmanızı tavsiye ederim! Harika mekanlar var 🙂

Uygulamayı App Store veya Google Play‘den indirebilirsiniz.

Instagram: @fuudyapp

Oreka App

Oreka, gıda israfına çözüm arayan ve bu duruma bir dur diyerek çevresel kazanım sağlamayı hedefleyen, yeni nesil uygulamalardan bir tanesi. Bu uygulama sayesinde restoranların, pastanelerin, kafelerin ve marketlerin fazla ürünlerini liste fiyatlarının %50 kadar veya daha fazla indirim ile tüketicilerle buluşturuyor. Uygulamanın mottosu da bununla bağlantılı olarak “yarı fiyatına veya daha ucuza yemek ye, doğayı koru.”

Uygulamayı App Store veya Google Play‘den indirebilirsiniz.

Instagram: @oreka.app

Catering seçenekleri

Catering için de birçok lezzetli seçenek var. Bunlar arasından bizim çok sevdiklerimiz aşağıdaki gibi:

Taze meyve-sebze

Taze meyve ve sebzeler evinize gelsin istiyorsanız, önerilerimiz şöyle:

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın