Ana sayfa SeyahatlerGezilecek Yerler Yeni Normalde Datça

Yeni Normalde Datça

yazan Melis Büyükerk

Her yaz olduğu gibi bu yaz da birkaç günlüğüne Datça’ya gittik. Covid-19 vakalarının Datça içerisinde arttığını öğrenince, çok fazla merkeze inmek istemedik. Siz de Datça’ya gitmek istiyor ama bizim gibi kalabalığa çok karışmadan gidebileceğiniz yerleri merak ediyorsanız diye bu yazıyı hazırlamak istedim. O yüzden hem otel hem restoran, her şeyden biraz var 🙂

Flow Datça Surf & Beach Hotel

Aslında Flow Datça hakkında her şeyden otel hakkındaki yazımda bahsetmiştim. Bu yazıda ise, otelin denizi ve Beach Bar’ına dikkat çekmek istiyorum. İster otel misafiri olun ister başka bir yerde kalın, Datça’da denize girmek için Flow Datça harika bir seçenek! Hem çok kalabalık olmuyor hem deniz şahane hem de Beach Bar’da bir şeyler içebilir, güneşi batırabilir ve çok fazla insana karışmadan harika vakit geçirebilirsiniz.

*Biz gittiğimizde otel çok kalabalık değildi, dolayısıyla Beach Bar’a dışarıdan misafir de kabul ediyorlardı ama özellikle denize girmeyi planlıyorsanız önceden oteli aramanızı tavsiye ederim.

Instagram: @flowdatcahotel

Dört Mevsim Butik Otel

Datça’ya gittiğimiz ilk gece nerede kalacağımızı bulamadık ve yol üzerinde gelirken gördüğümüz Dört Mevsim Butik Otel’de bir gece kalmaya karar verdik. Her şeyi son saniye halletmemize rağmen gayet memnun kaldık. Alternatif bir tatil ve doğayla iç içe, tahta odalarda, farklı bir tarzda kalmak isterseniz aklınızda bulunsun. Otelin sahipleri çok tatlı ve ilgili. Bu arada yemekleriyle ilgili çok güzel yorumlar duyduk ama deneme fırsatımız olmadı, belki siz denemek istersiniz.

Instagram: @dortmevsimevi

Oda Sanat

Datça’ya kadar gelmişken biraz da alışveriş yapayım derseniz Oda Sanat’a uğrayabilirsiniz. Belki daha önce de duymuş olabilirsiniz, burası Datça’nın en bilinen butiklerinden bir tanesi herhalde. Oda Sanat’ta her yerde bulamayacağınız tasarım ürünler yer alıyor. Ayrıca sahibi çok titiz, asla dükkan içerisine 3 kişiden fazla insan sokmuyor. Dolayısıyla siz de gönlünüz (nispeten) rahat bir şekilde etrafa bakabiliyorsunuz.

Tabi yine de gitmek istemezseniz internet siteleri var. Oradan da ürünleri inceleyebilirsiniz.

Instagram: @odasanat

Mandalya Restaurant

Mandalya’dan daha önceki Datça yazımda da bahsetmiştim. Buraya tekrar gelmek için bir yıl bekledik desem yeridir. Yediğimiz her şey harikaydı! Biz balık restoranlarında daha çok meze yemeyi tercih ediyoruz, buranın da mezeleri muazzam.

Instagram: @mandalyaotelbeach

Jale Wine Cellar

Jale Wine Cellar, bu sene açılmış harika bir şarap evi. Benim koskoca bir arazi olarak hatırladığım yer marina olmuş ve Jale Hanım buraya tatlı mı tatlı bir yer açmış. Özellikle de böyle bir dönemde Datça’da kalabalıktan uzak, keyifli vakit geçirmek ve farklı şaraplar denemek için birebir. Biz birkaç akşam üst üste gittik 🙂

Instagram: @jale.winecellar

Eski Datça

Eski Datça’yı çok sevdiğim için her sene mutlaka uğrarım. Bu sene çok değişmiş buldum, bir sürü yeni yer açılmış. Ayrıca çok kalabalıktı o yüzden istediğim kadar uzun kalamadım. Dolaşırken gördüğümüz Eski Ev‘e girdik ve gözleme ile yöresel ot kavurma söyledik. Ot kavurma çok lezzetliydi, gözlemeler de gayet güzeldi. Eski Datça’dan çıkmadan bir şeyler almak isterseniz de Mavi Baykuş ve Nevo Sanat Galerisi‘ne bakabilirsiniz.

Son olarak:

Benim bu sefer gitme fırsatı bulamadığım ama bir sonraki Datça seyahatimde uğramayı planladığım Mia Coffee & Bistro (@mia_datca) ve Sade Datça (@sade.datca) vardı. Belki siz gitmek isterseniz diye onları da söylemek istedim. Daha fazla öneri ve özellikle denize girilebilecek yer alternatifleri için Datça yazısına göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın