Ana sayfa Hayvan Dostu Zekeriyaköy’de Hayvan Dostu Bir Mekan: Roka Pups Cafe

Zekeriyaköy’de Hayvan Dostu Bir Mekan: Roka Pups Cafe

yazan Melis Büyükerk

Hayvan dostu mekanlar İstanbul’da artıyor! En yenilerinden biri de birkaç ay önce Zekeriyaköy’de açılan Roka Pups Cafe.

Roka tatlı mı tatlı bir Labrador, yani büyük ırk bir köpek. Hem büyük hem hareketli olduğu için sahipleri onunla bir yere gitmekte zorluk çekiyormuş. Bu yüzden de Roka Pups Cafe’yi açmaya karar vermişler.

Butik için de keyifle kullandıkları Zeedog markası ile anlaşmışlar. Köpekleriniz için Zeedog tasma, oyuncak ve birkaç başka ürün bulabilirsiniz.

Bahçeli, geniş ve rahat bir mekan

Buranın bu tarz diğer mekanlardan farkı, Zekeriyaköy’de bir villayı kafeye çevirmeleri olmuş. Dolayısıyla köpeklerin rahatça dolaşabileceği büyük bir bahçeleri var. İster içeride ister dışarıda oturabiliyorsunuz. Hatta kışın içerideki şömineyi yakmayı ve onun başında misafirleri ağırlamayı düşünüyorlar. Yani kışın da buraya gelmek çok keyifli olacak gibi görünüyor!

Ayrıca yukarıdaki odalardan birini özel yemek davetleri yapılabilecek bir yere çevirmeyi planlıyorlar.

Havaların sıcak ve soğuk olduğu durumlar için ayrı planları var. Dolayısıyla her ihtimalde büyük/küçük köpeklerinizle Roka Pups Cafe’ye gelmeye devam edebilirsiniz.

Ayrıca Roka çok misafirperver ve gelen tüm çocuklarla oyun oynamak istiyor. O kadar tatlı ki, hangi köpek nasıl oyun oynamayı seviyorsa ona göre davranıyor. Bizimkiler başta kendisinden çekinse de, sonra hep birlikte çok iyi anlaştılar 🙂

Herkes için keyifli!

Roka Pups Cafe’nin en önemli özelliklerinden biri de herkes için çok keyifli bir mekan olması. Normalde hayvanlardan çekinen veya onlarla aynı ortamda bulunmak istemeyen insanların tercih ettikleri mekanlarla hayvan dostu kişilerin gitmek istedikleri mekanlar birbirinden çok farklı oluyor. Fakat burada, üst bahçeyi köpeklerin giremeyeceği şekilde hazırlamışlar. Böylece buraya gelen herkes istediği gibi vakit geçirebiliyor.

Yiyecekler

Kafe deyince aklınızda sadece kahve ve atıştırmalık gelmesin, Roka Pups Cafe’nin kahvaltı menüsü de çok geniş. Serpme kahvaltı, acail bowl, tost çeşitleri, yumurta çeşitleri, ne ararsanız var!

Onun dışında çay ve kahve çeşitleri ile tatlılar var. Mesela biz kendi yaptıkları San Sebastian Cheesecake’ten denedik. Çok lezzetliydi.

Köpekler için de dondurma, kemik ve pupcake seçenekleri var.

Özetle;

Roka Pups Cafe hem sizin hem de köpeklerinizin çok keyifli vakit geçirebileceği bir mekan olmuş. Ayrıca, hayvanlarla haşır neşir olmadan oturmak isteyenler için de çok güzel ayrı bir yeri mevcut. Bana sorarsanız özellikle haftaiçi köpekleriniz sosyalleşirken çalışmak için harika bir yer! Sahipleri de çok tatlı, sırf onlarla sohbet etmek için de gidilebilir 🙂

Instagram: @rokapupscafe

Websitesi: www.rokapups.com

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın