Ana sayfa Oteller PereMere Alaçatı

PereMere Alaçatı

yazan Melis Büyükerk

Alaçatı’da kalabalıktan uzak ama yürüyerek hemen köye gidebileceğiniz, butik bir otelde kalmak isterseniz PereMere tam size göre!

Olur da Alaçatı’ya gidersem diye kendim için oluşturduğum otel listesinde PereMere de yer alıyordu. Gerçekten gitme fırsatı bulduğumuzda tercihimiz buradan yana oldu. İyi ki de olmuş!

Bir aile işletmesi

Aylin Hanım ve Nuri Bey kendileri yaşamak için seçtikleri bu yerde, 15 odalı bir otel yaratmışlar. Bu yüzden de PereMere’nin inşaatından tasarımına her şeyiyle kendileri ilgilenmişler. Gerçekten de gelen konuklarına evlerine gelen misafirler gibi davranıyorlar.

Burada kaldığımız sürece bizi en çok etkileyen şey, ilk defa gitmiş olmamıza rağmen, sanki yıllardır Aylin Hanım ve Nuri Bey ile tanışıyormuş gibi hissetmemiz oldu. Bizi o kadar içten ve güler yüzle karşıladılar ki, çok yakından tanıdığımız birinin evine ziyarete gelmişiz gibi hissettik.

Bahsettiğim gibi PereMere’nin 15 odası var. Hepsiyle tek tek Aylin Hanım ve Nuri Bey ilgilenmiş. Odalara baktığımızda en çok dikkat çeken şey hepsinin bembeyaz olması. Hemen hemen her odada sarı detaylar var. Fakat bu detayların hepsi birbirinden farklı. Cumbalı, balkonlu ya da bahçeli oda tercih edebiliyorsunuz. Ayrıca otel genellikle beyaz olmasına rağmen her yerin tertemiz olması gözünüzden kaçmıyor.

Misafirlerin talebi üzerine küçük bir dükkan da açmışlar, oradan farklı ürünler alabiliyorsunuz. Ben bir şeyler aldım hemen 🙂

Yemekler

PereMere’nin bir başka önemli özelliği de yemekleri. Saffet Emre Tonguç’un Butik Oteller: Ege ve Akdeniz’den Seçtiklerim kitabının 64. sayfasına göz atarsanız PereMere’yi görebilirsiniz. Biz bu kitabı, PereMere’ye gitmeye karar verdikten sonra görmemize rağmen, kitaptaki “kahvaltıları çok iddialı” cümlesi beni çok heyecanlandırmıştı.

Nihayet kahvaltı yaptığımızda da bu cümlenin abartılı olmadığını anladım. Gerçekten yediğimiz her şey çok lezzetliydi. Zaten her şey doğal ve Aylin Hanım tarafından hazırlanmış olarak önümüze geldi. Kahvaltı dışında yemek yeme fırsatımız olmadı ama onların da çok başarılı olduğunu duyduk.

Yemeklerin önemli bir nokta olmasının başka bir sebebi de burada raw ve vegan seçeneklerinin bulunması. YaYa Raw‘u belki duymuşsunuzdur, vejetaryen ve veganlar için glutensiz, rafine şekersiz, raw, bitkisel bazlı ürünler sunuyor. Bu ürünleri denemek isterseniz PereMere’de deneyebilirsiniz. YaYa Raw’u merak ederseniz, Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Evcil hayvan dostu

Aylin Hanım ve Nuri Bey PereMere’yi açtıktan 1 yıl sonra Ares’i sahiplenmişler. O günden beri Ares de onlarla kalıyor. Zaten otele girdiğimizde bizi hemen o karşıladı. Benim bu karşılamadan ne kadar etkilendiğimi tahmin edebilirsiniz 🙂

Aylin Hanım ile bu konuda biraz sohbet ettik. Köpeklerin kendileri ile ilgili bir problem olmasa da bazılarının sahiplerinden şikayetçi olduğundan bahsetti. Bence çok haklı. Otelin küçük bir bahçesi var diye köpekleri oraya bırakmamak, gezdirmek, bazı durumlarda da köpeklerin arkasını temizlemek gerekiyor. Böyle durumlar yüzünden de Ağustos-Eylül gibi kalabalık dönemlerde PereMere’ye köpek kabul edemiyorlar. Ama siz yine de arayıp bir sorun 🙂

Bu arada Ares’in misafirperverliğini söylemeden de geçemeyeceğim. PereMere’ye ziyarete gelen köpekler ile çok iyi geçiniyor.

Özetle;

Biz burayı çok sevdik! İçten insanlarla, leziz ve doğal yemekler yiyerek, detaylara dikkat edilerek dekore edilmiş, hayvan dostu bir yerde, Alaçatı’nın kalabalığından uzak (ama istediğinizde hemen ulaşabileceğiniz), sessiz ve sakin zaman geçirmek isterseniz PereMere sizin için çok doğru bir seçenek olacaktır diye düşünüyorum.

Instagram: @peremerealacatiotel

Websitesi: www.peremerealacati.com

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın