Ana sayfa Hayvan Dostu Manej Urla

Manej Urla

yazan Melis Büyükerk

Urla’da tam anlamıyla doğayla iç içe ve hayvanlarla vakit geçirmek için Manej Urla harika bir seçenek! Burayı şansa Instagram’dan görmüştüm ve bir sürü hayvanla bir arada olma fikri çok hoşuma gitmişti. Bu yüzden, Bozburun’dan dönerken Urla’ya uğramaya karar verdiğimizde nerede kalacağımızı biliyorduk.

Manej Oda

Manej Urla’da toplam 13 oda bulunuyor. Bu odalar Manej Oda, Manej Junior Suite ve bir tane de Manej Suite olmak üzere üçe ayrılmış. Otelin konsepti doğallık olduğu için, odalar da olabilecek en doğal şekilde, kerpiç sıvalı yapılmış. Dolayısıyla 13 odanın sadece 2 tanesinde klima bulunuyor. Ayrıca otel genelinde geri dönüşümlü malzemeler kullanılmış.

Biz gittiğimizde hava çok sıcaktı o yüzden klimalı odada kalmak istedik. Diğer klimalı oda da Manej Oda mı bilmiyorum ama biz oradayken klimalı Manej Junior Suite yoktu (yani müsait mi değildi yoksa sadece Manej Oda’larda mı klima var bilmiyorum).

Odamız daha önce kaldığımız otellere kıyasla çok farklıydı. Odanın kapısı ahır gibi açılıyordu. Odaya girerken bunu söylediğimde, zaten eski ahırları oda haline getirdiklerini öğrendim. Ahırmış deyince insanda garip bir algı oluşuyor ama aslında hem geniş (zaten en küçük oda 22-27 m2) hem temiz hem de çok rahat bir odada kaldık. Bence Manej konseptine çok uygun bir odaydı, ayrıca dekorasyonunu da gayet beğendik.

Manej Masa

Manej’in restoranının ismi de Manej Masa. Takdir edersiniz ki doğallık yemeklerde de çok önemli bir kavram. Dolayısıyla Manej Masa’da “tarladan sofraya” anlayışı benimsenmiş. Zaten oturduğunuz yerden tarlayı ve ne kadar çok ürün yetiştiğini görebiliyorsunuz.

Anladığım kadarıyla menü zaman zaman değişiyor. Biz gittiğimizde çok kocaman bir menüsü yoktu. Fakat yediğimiz her şey mükemmeldi. Hatta o kadar güzeldi ki fotoğraf çekmeye vakit bulamadım. Öğle yemeği de aynı şekilde bizi bizden aldı diyebilirim. Yediğimiz şeylerin tadının doğallıktan kaynaklandığını gerçekten hissettik.

Otelin kahvaltısı da aynı şekilde çok başarılı. Önünüze civar köylerden gelen peynirler, yandaki tarladan toplanmış domatesler, biberler ve daha bir sürü şey geliyor. Yumurtanızı da istediğiniz şekilde söyleyebiliyorsunuz. Yediğimiz her şeyden çok memnun kaldık.

Ayrıca Manej Masa’nın çok büyük ve güzel bir şarap kavı var, aklınızda olsun.

Hizmet

Manej Urla’da çalışan herkes o kadar ilgiliydi ki! Rezervasyonu yaptırmamızdan otele varışımıza, sonra da otel ile ilgili her sorumuzda anında yardımcı oldular.

Ayrıca oradayken acil toplantılarımız çıktı ve toplantıları dışarıda ya da odada yapmayalım diye hemen toplantı odası ayarladılar.

Manej Urla’da birçok farklı aktivite de yapabiliyorsunuz, bunlar hakkında bilgi almak için otel çalışanlarıyla iletişime geçmeniz yeterli. Zaman zaman burada etkinlikler oluyor, onları da sormayı unutmayın!

Hayvan dostu

Bu kadar doğayla iç içe bir yerde hayvanlar olmadan olmazdı. Kediler, köpekler, atlar, inekler ve daha neler neler! Burayı sevmemin en önemli sebeplerinden biri bu kadar çok hayvanın bir arada olması diyebilirim. Dilerseniz binicilik dersleri de alabiliyorsunuz. Ahırlar da gayet temiz ve güzel görünüyordu.

Gün içerisinde bir sürü kedi ve köpek yanı başınızda, özellikle yemek zamanları sizi hiç bırakmıyorlar. Hayvanlardan çekiniyorsanız burası konsept olarak sizin için pek uygun olmayabilir.

Manej Urla’da evcil hayvanlarınızla da kalabiliyorsunuz. Bunun için ek bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ben bizimkilerle birlikte gitmedim, o yüzden nasıl oluyor çok bilmiyorum ama etrafta çok fazla köpek olduğu için gitmeden önce tedbir amaçlı sormanızı tavsiye ederim.

Özetle;

Urla’da doğayla iç içe birçok otel var ancak siz bunu bir adım öteye taşıyan, daha farklı bir konsept denemek isterseniz Manej Urla çok keyifli bir seçenek olacaktır. Bana sorarsanız 1-2 günlük konaklama için çok uygun bir yer. Doğa ve hayvanlarla birlikte vakit geçirip, leziz yiyecekler yiyerek kendinizi tazelenmiş bulacağınızdan şüphem yok!

Instagram: @manejurla

Websitesi: www.manejurla.com

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın