Ana sayfa Hayvan Dostu Alaçatı Otel Önerileri

Alaçatı Otel Önerileri

yazan Melis Büyükerk

Türkiye’de tatil deyince akla ilk gelen yerlerden biri olan Alaçatı’da her sene birçok otel açılıyor. Dolayısıyla bu sene, olur da tekrar gidersem diye, hangi oteller var gözden geçirdim. Beğendiğim ve çoğu hayvan dostu olan otellerden kendim için oluşturduğum listeyi sizlerle de paylaşmak istiyorum 🙂

Pachamama Hotel

Pachamama ismi, Güney Amerika’da bulunan yerlilerin dilinde doğa ana anlamına geliyormuş. Yerlilerin doğa anaya yüklediği anlamdan esinlenen Pachamama, çevreye duyarlı ve doğa dostu bir otel. İçerisinde yer alan her dekorasyonun, her heykelin, kısacası her şeyin bir hikayesi, anlamı var. Mesela otelde köşeli bir tasarım yok. Bunları okumak için bile websitelerine göz atmanızı öneririm. Ben Instagram’dan ziyade, websitelerine girdikten sonra otelden çok etkilendim.

Otelin 16 odası, bir de havuzu var. Odaların hepsi bahçe manzaralı ve Alaçatı rüzgarını odaya alacak şekilde kuzey yönelimli. Yiyeceklerin hepsi taze ve organik. Bunlara ek olarak, otel ara ara çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Instagram: @pachamamahotel

The Stay Warehouse

80’li yıllarda bir depo olarak kullanılan The Stay, yüz yıllık zeytin ağaçları arasında, büyük bir bahçede, doğal malzemeler ile modern bir otelde kalmak isteyenler için harika bir seçenek. Otele 18 yaşından küçükleri almadıklarını belirtmekte fayda var.

The Stay, çevreye duyarlılığıyla da ön planda. Hatta websitelerinde, otelin yapımı sırasında hiçbir ağacın zarar görmediği ve kullanılan malzemelerin bir kısmının Anadolu ve Doğu Karadeniz’de terk edilmiş köy evlerinden geldiğini belirtmişler.

Otelin 24 odası var. Otel misafirleri Plage Isolée Beach Club‘ta kendilerine özel iskeleyi kullanabiliyor. Otel içerisinde kapsamlı bir kütüphane var. Ayrıca burası farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Instagram: @thestayalacati

Biblos Resort Alaçatı

Otelin adı, yaklaşık 7000 yıl önce Akdeniz’de kültür ve ticaretin en önemli bölgesi olan Fenike’nin başkenti Byblos’tan esinlenilerek konulmuş. Biblos Resort Alaçatı’nın dekorasyonunda da dünya üzerinde iz bırakan yerlerden ve eserlerden ilham alınmış.

Otel içerisinde 110 m2’lik suitler, havuz, Türkiye’nin ilk lüks termal spası, Amante di Mare ve denize girebileceğiniz BIBLOS Club ve Le Jour Brasserie Alaçatı yer alıyor. Otel ve restoranlar hakkında daha fazla bilgi için otelin websitesine göz atabilirsiniz.

Instagram: @biblosresortalacati

Kapari Otel

Harika bir deniz manzarası, yemyeşil bahçesi, nefis yemekleri ve harika servisiyle Alaçatı’nın vazgeçilmez otellerinden bir tanesi Kapari. Sörf merkezlerine ve plaja 5 dakikalık yürüme mesafesinde, Alaçatı’nın mavi bayraklı plajlarına sadece 1-2 km uzaklıkta.

Otelin 22 odası (10 suit, 12 deluxe oda) var. Hem odalarda hem de otelin geri kalan kısımlarında, günümüz ressamlarının orijinal tablolarını bulabilirsiniz. Otelin en önemli özelliklerinden biri sanata düşkünlüğü. Detaylar için otelin websitesine göz atabilirsiniz.

Beni etkileyen bir başka nokta da Kapari’nin hayvan dostu olması! Burada evcil hayvanlarınızla konaklayabiliyorsunuz. Ayrıca, evcil hayvanlarınızın kalmasından elde ettikleri gelirleri, ÇESAL’a (Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği) bağışlıyorlar.

Instagram: @kapariotel

Manastır Otel & Manastır Homes

Mimarisi, dizaynı ve palmiyelerin arasındaki havuzuyla Manastır çok etkileyici. Otelin 19 odası bulunuyor. Alaçatı Homes ise 2016’dan beri hizmet veriyor. Homes kısmında da 19 ev var. Evler dışarıdan tipik Alaçatı-Rum evleri gibi gözükse de içleri Kiklad adalarından esinlenmiş.

Fotoğraflar o kadar güzel görünüyor ki, etkilenmemek elde değil. Siz de merak ederseniz, hem otel hem de homes kısımları hakkında daha fazla bilgi ve görsel için websitelerine göz atabilirsiniz.

Instagram: @manastiralacatihotel

Morro Alaçatı

Konforlu, yüksek tavanlı 6 odasıyla Morro Alaçatı, tatlı mı tatlı bir otel. Ev ortamındaymış gibi hissetmek isteyenler için uygun, sessiz, sakin çok huzurlu bir otel. Özellikle kahvaltıları hakkında çok olumlu yorumlar okudum, aklınızda bulunsun 🙂 Daha fazla bilgi için websitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram: @morroalacati

Sedirli Ev

Sedirli Ev’i bir arkadaşımın tavsiyesiyle öğrendim. Burası 2008 yılında, tam bir Ege aşığı olmasıyla bilinen Zeynep Erdem tarafından açılmış. 8 odalı bir butik olan Sedirli Ev, renovasyon geçirip odaları büyüterek, apart konsepte geçmiş. Sedirli Ev ve Zeynep Hanım’ı ziyaret etmek, birçok misafiri için Alaçatı’ya gelmenin sebebi olmaya başlamış. Hal böyle olunca, ben de burayı çok merak ettim, hemen listeye ekledim 🙂

Otelde aynı zamanda, atölyeler, fotoğraf gezileri, bisiklet turları gibi birçok sosyal aktiviteye de yer veriliyor. Merak ederseniz websitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram: @sedirliev

Gaia Alaçatı

Gaia, Yunan mitolojisinde başlangıcı ve varoluşu simgeleyen toprak ana anlamına geliyor. Gaia Alaçatı da bu anlamı koruyarak aşırı tüketimden uzak, sürdürülebilir anlayışı koruyan bir otel olmayı amaçlıyor. Mottoları “ileri dönüşüm”.

Otelle ilgili beni en çok etkileyen özelliklerden biri, aynı sokakta yaşadıkları sokak hayvanlarının bakımını üstlenmeleri oldu. Doğaya ve hayvanlara bu kadar düşkün bir otelde, tahmin edersiniz ki, siz de burada köpeklerinizle konaklayabiliyorsunuz.

Bu arada yiyecekler ve kokteyller ile ilgili çok güzel yorumlar gördüm. Burası hakkında daha fazla bilgi için websitelerine buradan göz atabilirsiniz.

Instagram: @gaia.boutique.hotels

PereMere Alaçatı

PereMere Alaçatı bir aile işletmesi. İnşaattan dekorasyona, her şeylerini özenle, tek tek uğraşarak kendileri yapmışlar. Yemyeşil bir bahçesi, harika bir havuzu ve taze nefis yiyecekleri, vegan seçenekleri ile keyifli zaman geçirmek için çok güzel bir yer.

Odaların içi bembeyaz ama farklı detaylar da var. Merak ederseniz websitelerine buradan göz atabilirsiniz.

Instagram: @peremerealacatiotel

Bence Ev

Bence Ev bizim Alaçatı’ya son gittiğimizde kaldığımız yer. Burası bir otel değil, Gülay Hanım’ın hayalini gerçekleştiren, hepsiyle tek tek ilgilendiği 3 evden oluşuyor: Kırmızı Ev, Mavi Ev ve Yeşil Ev.

Bizim gittiğimiz yıl henüz Yeşil Ev yoktu ama biz hem Kırmızı hem de Mavi’de kaldık. Hatta Coco’yla kalmıştık, o yüzden bu listeye özellikle eklemek istedim 🙂 Birlikte çok rahat ve keyifli zaman geçirmiştik.

Alaçatı’da kalabalık ve gürültüden uzak bir köy evinde kalmak isterseniz burası sizin için çok uygun olabilir. Daha fazla bilgi için websitelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram: @benceev

Önemli!

Manastır ve Pachamama’nın evcil hayvan kabul etmediğini öğrendim.

Diğer seçenekler için, rezervasyon yaptırırken otelleri arayıp köpek aldığını teyit etmeyi unutmayın! Bazı otellerin politikalarında değişiklik veya farklı ırk köpekler için farklı uygulamaları olabilir. Odada kalmanın dışında, otel içerisinde her yere sizlerle gelebiliyorlar mı diye de sormanızı ayrıca tavsiye ederim.

*Bütün fotoğraflar otellerin Instagram sayfalarından alınmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın