Ana sayfa Hayvan Dostu İstanbul: Hayvan Dostu Mekanlar 2

İstanbul: Hayvan Dostu Mekanlar 2

yazan Melis Büyükerk

İstanbul’da hayvan dostu mekanların arttığından ,ama her hayvan dostuyum diyen yerin çok da rahat olmadığından hayvan dostu mekanlar ile ilgili ilk yazımda bahsetmiştim. Coco ve Sophie’yle gidip gerçekten rahat ettiğim ve keyifli vakit geçirdiğim yerlerden 10 tanesini daha aşağıda bulabilirsiniz:

No.1 Cafe – Göktürk

No.1 Cafe’de sağlıklı bowllar, günlük tatlılar ve çeşit çeşit kahve bulabilirsiniz. Aynı zamanda burası hayvan dostu! Dolayısıyla da Göktürk’e yolunuz düşerse köpeklerinizle birlikte çok rahat bir şekilde, keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerden bir tanesi. Aynı zamanda arkası kuaför, oraya da köpeklerinizle gidebiliyorsunuz. Aklınızda bulunsun 🙂

Instagram: @no1gokturkcoffee

Adres: Country Life No:1 34077 Göktürk/İstanbul

Markus Ribs – Maslak

Kaburga deyince akla ilk gelen restoran Markus! Maslak Oto Sanayi’de yer alan Markus, sadece bir restoran olmanın yanında aynı zevkleri paylaşan ve birbirini destekleyen bir topluluk olarak var olmayı hedefliyor. Leziz yemeklerinin yanı sıra burası tam anlamıyla hayvan dostu! Leziz yemekler yerken köpeklerinizle vakit gerçirmek isterseniz, Markus çok güzel bir seçenek.

Instagram: @markusribs

Adres: Maslak, Atatürk Oto Sanayi Sitesi No:3, 34485 Sarıyer/İstanbul

Sanayi 313 – Maslak

Tasarım, sanat ve yemeği bir araya getiren Sanayi 313, Maslak’ta köpeklerinizle gidip çok rahat bir şekilde vakit geçirebileceğiniz yerlerden bir başkası. Köpekler Sanayi 313’te çok seviliyor! Burayı kahvaltı ve öğle yemekleri için tercih edebileceğiniz gibi gün içinde/akşamları özel davetleriniz için de ayarlayabilirsiniz. Gitmişken oradaki tasarım ürünlere de mutlaka göz atın, nefis seçkiler var!

Instagram: @sanayi313

Adres: Maslak, Atatürk Oto Sanayi Sitesi, 2. Kısım-10. Sokak No: 313, 34398 Sarıyer/İstanbul

Grey – Nişantaşı

Topağacı’nda yer alan Grey zengin menüsü ve güzel dekorasyonuyla dikkat çeken restoranlardan bir tanesi. Ayrıca Nişantaşı’nda gönlünüz rahat bir şekilde köpeğinizle gidebileceğiniz hayvansever mekanlardan da biri. Bütün bu atmosferin ve leziz yemeklerin keyfini yanınızda köpeğinizle birlikte, hiçbir problem yaşamadan çıkarabilirsiniz.

Ayrıca eğer yemeğinizi bitiremezseniz, artanları hayvanlarla paylaşıyorlar 🙂

Instagram: @greytopagaci

Adres: Teşvikiye, Şakayık Sk. No: 50, 34365 Şişli/İstanbul

Sunday Cafe – Nişantaşı

Ben Sunday Cafe’ye bayılıyorum! Özellikle güzel havalarda yer bulmak zor olsa da, bulduğumuz zaman Coco ve Sophie’yle uzun zaman geçirebildiğimiz, çok keyif aldığımız yerlerden bir tanesi. Yanınızda köpeğiniz olmasının ne orada çalışanlar ne de oraya gelen müşteriler tarafından bir problem yaratmayacağını söyleyebilirim, en azından biz hiç problem yaşamadık. Bence buraya gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz.

Instagram: @sundaycoffeebar

Adres: Ahmet Fetgari Sok. No: 44/B Teşvikiye, Şişli / İstanbul

Grandma – Suadiye

Suadiye’deki Grandma aynı Bebek’teki Grandpa gibi, hayvan dostu bir mekan. Hatta Grandpa’dan daha büyük bir alanı olduğu için köpeklerinizle daha rahat bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Geniş bir menüsü olsa da, ben burayı özellikle kahve ve tatlıları için tercih ediyorum. Teşvikiye’deki Grandma’da da köpeklerinizle keyifli zaman geçirebilirsiniz aslında ama ben henüz hiç Coco ve Sophie’yle gitmediğim için özellikle Suadiye’den bahsettim.

Instagram: @grandmabakerycafe

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. No:396, 34740 Kadıköy/İstanbul

Jack’s Dog Cafe – Suadiye

Köpekler için yaratılmış Jack’s Dog Cafe, Anadolu Yakası’nda benim Coco ve Sophie’yle en rahat ettiğim yer! Burası Çavlan Hanım’ın köpeği Jack ile dilediğince vakit geçiremediği için açtığı bir kafe. Burada siz atıştırmalıkların ve kahve çeşitlerinin keyfini çıkarırken, köpekleriniz de sosyalleşebilir ve kendileri için özel hazırlanmış cupcakelerden tadabilir. Ayrıca buradan köpeğiniz için ödül maması, oyuncak, kıyafet gibi ürünler de satın alabilirsiniz. Bence köpeği olsun olmasın, köpek seven herkesin çok keyif alacağı tatlı mı tatlı bir kafe!

Burasıyla ilgili daha fazla bilgi için Jack’s Dog Cafe yazıma bakabilirsiniz.

Instagram: @cafejacksdog

Adres: Suadiye Mahallesi, Kitapçı Sk  No: 3/B , 34740 Kadıköy/İstanbul, Türkiye (Marmaray Suadiye istasyonunun yanında)

Apartıman – Yeniköy

Yeniköy’deki Apartıman, Türk ve dünya yemeklerine yenilik getirmeyi amaçlayan bir restoran. Kullandıkları ürünleri Çatalca, Kırklareli gibi yakın çiftlik ve üreticilerden günlük olarak alıyorlar. Ayrıca burası tam anlamıyla hayvan dostu bir mekan! Apartıman çalışanları köpekleri çok seviyor, o yüzden de rahatça vakit geçirebilmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. Kısacası Apartıman, Yeniköy civarında köpeklerinizle rahatça yemek yiyebilmek için güzel bir adres.

Instagram: @apartiman_yenikoy

Adres: Yeniköy, Köybaşı Cd. No:153, 34464 Sarıyer/İstanbul

Pero – Yeniköy

Uzunca bir süre köpek almıyor diye düşündüğüm Pero, meğer hayvan dostuymuş! Zaten içeride baktıkları kedileri de görebilirsiniz, bu kediler (isimlerini unuttum) o kadar rahat bir şekilde yayılıyorlar ki, kimse için kıpırdamıyorlar 🙂 Biz Coco ve Sophie’yle gittiğimizde de çok rahat ediyoruz. Aslında çok büyük bir mekan olmamasına rağmen köpeklerle hiç problem yaşamadık, o yüzden size de tavsiye ederim. Lütfen giderseniz benim için churros yiyin!

Instagram: @peroyenikoy

Adres: Yeniköy, Köybaşı Cd. No:153, 34464 Sarıyer/İstanbul

7. Ev Coffee – Yeniköy

Yeni keşfettiğim 7. Ev Coffee, sadece bir kafe değil. Kahve, sağlıklı kahvaltılık ve öğlen yemekleri, atıştırmalıklar dışında yoga, astroloji, nefes danışmanlık ve mini grup dersleri de var. Biz gittiğimizde çok kalabalık olmasına rağmen (o gün kermes vardı) Coco ve Sophie ile çok rahat vakit geçirdik, karşımıza çıkan herkes onlara çok ilgi gösterdi. Eminim daha sakin günlerde çok daha keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Instagram: @7.evcoffee

Adres: Yeniköy Mahallesi (Köybaşı Cad), Sarı Asman Sokak, Yeniköy No:7, 34464 İstanbul

İlginizi Çekebilir

1 comment

Canlı Yayın Serisi #2 - Lisya Kalma Patir - Smile and Travel 25/05/2020 - 23:53

[…] yerleri yazıyorum (henüz okumadıysanız iki tane yazı var; birincisine buradan ikincisine de buradan ulaşabilirsiniz). O an köpeğinizle dolaşırken bir yerde oturmak istediğinizde haritadan evcil […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın