Ana sayfa Hayvan Dostu Biber’in Hikayesi

Biber’in Hikayesi

yazan Melis Büyükerk

Bugün sizlere @pisi_atolye ile Biber’in tanışma hikayesinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle hikayelerini buradan paylaştıkları için Ayşen Hanım ve Biber’e çok teşekkür ederim 🙂 Mutlu sonlu bir hikayeye hazır mısınız?

“Eşim evde kedi istemiyordu. Evlenene kadar hep kedim olduğu halde onu ikna edememiştim. Bir gün otoparkımızda uzun süre kalan arabamı dışarı çıkarmak için çalıştırdım. Altından bir sürü yavru ve bir anne kedi fırladı, sonradan bir tanesi de sürünerek çıktı. Ben annenin hepsini alacağını düşünüp eve çıktım ama aklım en sonuncuda kaldı tabi. Bir süre sonra inip otoparka baktığımda anne ve diğer yavrular gitmişti. Bahsettiğim son yavru orada duruyordu. Hemen aldım ve veterinere gittik. Açık yarası olmamasına rağmen bir bacağı sallanıyordu. Veteriner omurilik felci olduğunu ve büyüyünce bir bacağının alınacağını söyledi.

O sıra eşimin de seyahatte olmasını fırsat bilip hemen eve getirdim. Eşim de dönünce sepetin içindeki minicik yavruya kayıtsız kalamadı tabi ve bu minik yavru bizim ailemizin bir parçası oldu. Bir ay sonrasında yine sokaktan ikinci kedimizi bile aldım.

Arabamın motorundan çıkan ve acı ile tanıştığımız için adı da Biber olan kızımdan sonra sayısız kedimiz oldu. Bir kısmını kaybettik… Şu anda ise 14 yaşında olan Biberim ile birlikte dört patimiz var.”

Ayrıca, @pisi_atolye hesabının tüm geliri sokak hayvanlarına gidiyor. Sayfanın açılma amacı sokak hayvanlarına destek olmak. Ayşen Hanım bu şekilde sayısız kedi ve köpeğe yardım ediyor.

#satınalmasahiplen

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın