Ana sayfa Hayvan Dostu Mia’nın Hikayesi

Mia’nın Hikayesi

yazan Melis Büyükerk

Bugün sizlere @zuhalsain ile Mia’nın tanışma hikayesinden bahsetmek istiyorum. Öncelikle hikayelerini buradan paylaştıkları için Zuhal Hanım ve Mia’ya çok teşekkür ederim 🙂 İçinizi ısıtacak bir hikayeye hazır olun!

“Kediler benim en büyük fobimdi, inanılmaz korkardım. Bir gün iş dönüşü sitenin bahçesinde 4-5 çocuğun elinde henüz gözleri açılmamış bir kedi yavrusu gördüm. Her bir çocuğun elinde şırınga vardı ve ona süt vermeye çalısıyorlardı. Kötü bir niyetleri yoktu, ancak kedi o kadar minikti ki süt içirmeye çalışırken farkında olmadan onu hırpalıyorlardı. Çöpün yanında bulmuşlar, üstü başı kir içindeydi.

Yavruyu ellerinden alıp eve çıktım. Kediler hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Isınsın diye hemen havluya sardım ve bir kaba süt koydum. Önce uzunca uyudu, sonra sütünü içti. Ne yapacağım hakkında bir fikrim yoktu. O sırada kapıya bir çocuk geldi, annesinin izin verdiğini ve onların olabileceğini söyledi. İçim rahatlamıştı, onlara verdim. Ama aklımdan hiç çıkmıyordu, aşık olmuştum resmen!

Ertesi gün iş dönüşü durumuna bakmak için uğradım. Kedi bir kolideydi. Aynı yerde uyuyor, besleniyor ve tuvaletini yapıyordu. İçim acıdı, meğer ev sahibi de kediden korkuyormuş. Bakamayacaklarını anladım. Büyüdükçe kolide yaşayamayacak ve yine sokaklara dönecekti. Onlardan alıp iyi bir yuva bulmak üzere eve gittim. Bir yanım da ondan ayrılmak istemiyordu.

Hem muayene ettirip hem de temel ihtiyaçlarını almak için veterinere götürdük. Orada öğrendik ki henüz 10 günlükmüş. Biberon, mama, kum vs. aldık. 2 saatte bir beslenmesi gerekiyordu. Hiç aksatmadan saati kurarak beslenmesine dikkat etmeye başladık. Birden evimizin minik bir bebeği olmuştu. O kadar akıllı ve tatlıydı ki günler geçtikçe ondan bir daha ayrılamayacağımızı anladık.

Onun sayesinde kedilere olan korkum sona erdi! Şimdi yanında bir kardeşi daha var, oğlum 6 yaşına girdi. Mia benim en değerlim, ilk göz ağrım. Bu arada annemler de ona o kadar aşık oldular ki onlarda da 2 kedi var Mia sayesinde!

Hayvanları severdim ancak şimdi çok daha farklı bir gözle bakıyorum. Sokakta beslediğim, ofiste beslediğim, sahiplendirdiğim, tedavi ettirdiğim bir sürü patim oldu.

Hayatıma çok farklı bir bakış açısı kattı Mia’m❤️ Başıma gelen en güzel şey onunla karşılaşıp onunla aynı hayatı paylaşmak oldu. Daha söyleyecek çok şey var aslında… Kalbimdeki “sevgi” tanımını çok daha geliştirip filizlendirdi, bildiğim “sevgi” tanımını derinleştirdi. İyi ki varlar, iyi ki hayatımızdalar! Herkesin yüreğine dokunacak bir patisinin olması dileğiyle…”

#satınalmasahiplen

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın