Ana sayfa Hayvan Dostu Köpeklerinizle Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler #2

Köpeklerinizle Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler #2

yazan Melis Büyükerk

1- Elim sende!

Elim sende oyununu çocukken mutlaka oynamışsınızdır. Köpeklerinizle oynamak da en az o kadar eğlenceli! Özellikle evde birkaç kişiyseniz daha da güzel. Her zamanki gibi kolay başlayıp kademeli olarak zorlaştırırsanız köpeğiniz için daha keyifli olacaktır. Biriniz köpeğinizi çağırıp ödül maması verdikten hemen sonra diğeriniz adını söylesin. Böylece adını duydukça size gelmeyi de öğrenecektir. Ayrıca, giderek daha uzaktan oyuna devam ederseniz, hem mental hem de fiziksel bir aktivite yapmış olursunuz. Köpeğiniz oyuna alıştıkça ve keyif almaya başladıkça ödül maması vermeyi giderek azaltabilirsiniz 🙂

2- Oyuncakla oynamak

Mişa ve en sevdiği oyuncağı – @iremgurelii

Çok basit gibi gözükse de oyuncaklarla oynamak köpeklerinizi çok meşgul edecek bir aktivite. Ayrıca artık çok farklı oyuncaklar var. Yani toplar, peluşlar, ses çıkaran oyuncaklar gibi farklı farklı kemirme/çiğneme oyuncakları ve köpekler için puzzle onları kendi başlarına vakit geçirmeye motive edebilir. Bizimkiler özellikle içine ödül maması konulan puzzle ve benzeri oyuncaklarla o kadar güzel oynuyorlar ki! Sadece biri daha önce ödül mamasını alınca işler kızışabiliyor. O yüzden birden fazla köpeğiniz varsa dikkatli olun 🙂

3- Ödül maması yapmak

Kylie ve ödül mamaları – @kyliemaltese

Eğitimlerde, oyunlarda hep ödül maması kullanıyoruz. Peki bunu evde köpeklerimizle birlikte yapmak eğlenceli olmaz mı? Mesela bizimkiler (özellikle Pia) mutfakta yapılan her şeyi yakından takip etmek istiyor. Sağlıklı, ev yapımı ödül mamalarını köpeklerinizle yaptığınız bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz. Çok mutlu olacaklarına eminim!

Kylie’nin en çok sevdiği ödül maması tarifini ailesi bizimle paylaştı. Siz de denemek isterseniz:

  • Küçük kutu light ton balığı
  • 1 yumurta
  • Yoğurt
  • Un (beyaz un dışında)

Daha fazla tarif için Ajanimo veya Sim’s City‘e göz atabilirsiniz.

4- Parkur

Evdeki eşyalardan köpeğiniz için bir parkur oluşturabilirsiniz. Güvenlik en önemlisi! Yapamayacağı bir şeye köpeğinizi asla zorlamayın. Ama köpeğinizin sınırlarına göre oluşturulmuş bir parkur hem sizin hem de köpeğiniz için çok eğlenceli olacaktır.

Örneğin tuvalet kağıdı bile eğlenceli olabilir 🙂

5- Ortada “köpek”

Bizim en sevdiğimiz aktivitelerden biri ortada “köpek”, duruma göre adı “ortada Pia” da olabiliyor. Coco da çok severdi… Kısacası hem sizin hem de köpeğinizin keyifli vakit geçirebileceği bir aktivite. Yukarıda bahsettiğim “elim sende” oyununa da benziyor aslında ama bu daha yakın mesafede ve ödül maması yerine köpeğinizin sevdiği bir oyuncak ya da topla oynayabilirsiniz.

Daha fazla aktivite için: Köpeklerinizle Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler #1

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın