Ana sayfa Yeme - İçme Villa Emma

Villa Emma

yazan Melis Büyükerk

Etiler’de açılan Villa Emma, içeriye girdiğiniz anda dekorasyonuyla sizi etkilemeyi başarıyor. Villa Emma’nın menüsü dünya mutfağından oluşuyor, ve burada yediğimiz her şey çok lezzetliydi. Aynı zamanda servis harika!

Biz ilk gittiğimizde öğle yemeği için gitmiştik, ama daha yeni açıldığı zamanlardı. O zaman yemeklerine bayılmasak da ortamı o kadar çok hoşumuza gitmişti k,i yemeklerine bir şans daha vermek istedik. Bu sefer ise akşam yemeği için gittik ve yediğimiz her şeyden çok memnun kaldık.

Tüm çalışanlar çok güler yüzlü ve çok ilgili. Bu sayede de buradaki deneyiminiz bir üst seviyeye çıkıyor.

Villa Emma’nın ortamı da çok keyifli. Duvarları detaylıca incelerseniz ne kadar ince düşünüldüğünü ve ne kadar zevkli olduğunu görebilirsiniz. Her tarafta sanat eserleri var. Koltuklar gayet rahat, zaten rahatsız olduğunuzu hissettikleri anda, arkanıza koymanız için yastık getiriyorlar. Ortam ile ilgili tek söyleyebileceğim şey, akşamları çok kalabalık oluyor. Bir de üzerine yüksek sesli bir müzik eklenince, kendi konuştuğunuzu duymuyorsunuz. Bu yüzden, amacınız sohbet edecek güzel bir yere gitmekse, öğlen ya da akşamüstü gelirseniz çok daha keyifli vakit geçirebilirsiniz diye düşünüyorum.

Ne yedik?

İlk gittiğimizde kinoalı salata ve ördek yemiştik. Ördek damak zevkimize pek uymamıştı. Bu sefer ise burrata, enginarlı ve avokadolu salata, sonrasında da deniz mahsullü linguini söyledik. Biz aslında başka bir makarna seçmiştik ama öneriyi dikkate alıp son anda kararımızı değiştirdik.

Ben burratayı çok sevdiğim için her yerde özellikle deniyorum. Burada yediğim burrata gerçekten de çok güzeldi. Aslında İtalya’daki gibi yanında domates gelmesini seviyorum. Burada öyle olmasa da, lezzeti ve kıvamı çok başarılıydı bence. Ayrıca yediğimiz enginarlı salata da çok güzeldi. Sonrasında linguini geldi, iyi ki onu önermişler, gerçekten bayıldık.

Bu arada aklınızda olsun, risottoları da çok önerdiler, ben makarna daha çok sevdiğim için linguiniyi seçtik 🙂 Buna ek olarak, ben pek tercih etmesem de kaz ciğeri parfe ve orman mantarlı bıldırcın da buranın sevilen yiyeceklerindenmiş, eğer bu tarz yemekleri seviyorsanız burada deneyebilirsiniz.

Tatlı olarak da zencefilli crème brûlée söyledik. Ondan da çok memnun kaldık, çok güzeldi! Kesinlikle tavsiye ederim.

Yemekler bu gittiğimizde çok başarılıydı o yüzden ilk geldiğimizde herhalde yeni açıldığı için tam oturmamıştı diye düşünüyorum. Menüdeki diğer alternatifleri de denemeye geleceğiz tabi 🙂

Instagram: @villaemmaistanbul

Adres: Etiler, Dilhayat Sk. No:18, Beşiktaş/İstanbul, 34337

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın