Ana sayfa Yeme - İçme Göktürk’ün En Yenisi: Sushi Manga

Göktürk’ün En Yenisi: Sushi Manga

yazan Melis Büyükerk

Göktürk yanı başında İstanbul Havalimanının da açılmasıyla birlikte, iyice kalabalıklaştı. Dolayısıyla burada açılan yeni restoranların sayısı bir hayli fazla. Göktürk’ün en yenisi olan (1 hafta önce açılmış) Sushi Manga’yı denedik! Detaylar şu şekilde:

Öncelikle dekorasyonu çok güzel olmuş. Çok özenilmiş ve detaylara çok dikkat edilmiş gerçekten. Benim çok hoşuma gitti. Hatta burayı denememizin sebeplerinden bir tanesinin dışarıdan dekorasyonunun çok güzel gözükmesi olduğunu söyleyebilirim.

Restoranın sahibi bizi içtenlikle karşıladı. Yemek öncesi ve sonrasında da yanımıza geldi, çok ilgilendi. Öğrendiğimize göre şefleri Sunset’in eski şefiymiş ve yemekler (özellikle de tatlılar) çok iddialıymış.

Menüde en çok hoşuma giden her yemeğin (neredeyse) fotoğrafının olmasıydı. Ben ne yiyeceğimi önceden görmeyi seviyorum böyle yerlerde 🙂

Acılı-ekşili çorbanın kokusundan babam tav oldu bile. Ona Uzakdoğu’da içtiği çorbaları anımsatmış, o yüzden harika olduğunu içmeden anlamış. İçtikten sonra da fikri değişmedi, çok beğendi. Sonrasında toro tartar ve spicy shrimp geldi. İkisi de gayet güzeldi.

Acılı-Ekşili Çorba
Toro Tartar
Spicy Shrimp

Ana yemek olarak Dragon Roll (her yerde mutlaka denerim), Rainbow Roll ve sashimi salatası geldi. En sevdiğim sushi olmasına rağmen Dragon Roll ne yazık ki beklentimi karşılayamadı. Rainbow Roll daha iyidi. Sashimi salatasını babam yedi, o çok memnun kaldı. Görüntüsü de çok güzeldi gerçekten.

Rainbow Roll, Dragon Roll ve Sashimi Salatası

Tatlılar için beklentimiz çok yüksekti tabi. Biz Egzotik Panna Cotta söyledik. Portakallı ve çikolatalı olan tatlıyı gayet beğendik. Yanında da yaseminli yeşil çay söyledik. Çayla ilgili ufak çaplı bir problem yaşasak da mekanın çok yeni olmasına verdik.

Egzotik Panna Cotta

Özetle, Sushi Manga dekorasyonuyla çok ilgi çekici bir yer olmuş. Ben menüdeki sushi dışı diğer yemekleri denemek için tekrar gitmek istiyorum. Serviste geliştirilmesi gereken şeyler var, çalışanların Japon mutfağıyla (ve menüdeki yemeklerin isimleriyle) ilgili daha fazla bilgi sahibi olması gerekiyor bence. Fakat daha bir haftalık bir restoran olduğunu düşünürsek böyle olması çok normal.

Göktürk içindeki restoranların çoğuna ben Coco ve Sophie’yle gidiyorum. Burası ne yazık ki pet-friendly bir restoran değil. Havalar ısındığında camlar kalkıyormuş, o zaman küçük köpekleri belki alabilirlermiş.

Instagram: @sushi.manga

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın