Ana sayfa Hayvan Dostu Minval Artisanal Food Creations

Minval Artisanal Food Creations

yazan Melis Büyükerk

Şef Zeynep Karahan’ın Akatlar’da açtığı Minval, içeriye adımınızı attığınız anda yüzünüzde bir gülümsemeye sebep oluyor. İster gün ortası bir kahve içmek için, ister leziz bir şeyler atıştırmak için harika bir seçenek diyebilirim. Ben ferahlığı ve enerjisine bayıldım!

Haftanın 7 günü 09:00-19:00 arası açık olması nedeniyle haftaiçi gelme fırsatı bulamamıştım. Haftasonu kahve içmek için gelebildim.

Menüde neler var?

Cordon Bleu, Johnson and Wales ve Florida International University gibi okullarda aldığı eğitimlere ek olarak, yıllara dayanan tecrübesiyle Zeynep Şef doğaya saygılı ve işlenmiş ürünlerden uzak üretimler yapmayı amaçlıyor. Bunu başarıyor da! Menüde pastalar, günlük yapılan çikolatalar, ekmekler ve daha neler neler var. Menüyü 3-4 haftada bir değiştirmeyi planlayan Minval ekibinin hazırlayacağı yemeklerin hepsinin leziz olacağından şüphem yok, en azından bana öyle hissettirdiler.

Ben kahve için geldiğimden, mozaik pasta (2 dilim mozaik pasta üzerine sıcak çikolata sosuyla servis ediyorlar) ve balkabaklı cheesecake (üzerinde balkabağı sosuyla servis ediyorlar) arasında kaldım. Zeynep Şef cheesecake denememi tavsiye etti. Gerçekten bayıldım! Hem cheesecake’in kendisini hem sosunu hem de tabanının kıtır kıtır olmasını çok sevdim. Lezzetli olmasının yanı sıra doku katmış çünkü.

Duyduğum kadarıyla kahvaltı, salatala, reyhanlı soğuk çay ve Celebrity (glutensiz bademli meyve soslu kurabiye) çok başarılıymış.

Ayrıca catering hizmeti veriyorlar. Aklınızda bulunsun. Daha fazla detay için websitelerine buradan bakabilirsiniz.

Çok memnun kaldığım için tatlı dışında bir şeyler yemek için de mutlaka geleceğim tabi 🙂

Pet-friendly!

Benim için bir yerin hayvan dostu olması çok önemli. Çünkü Coco ve Sophie ile birlikte vakit geçirmeyi çok seviyorum.

Minval’e Coco ve Sophie ile girdiğimiz andan itibaren kimse rahatsız olmadı. Hatta oturduğumuz anda ben hiçbir şey söylemeden çocuklara su geldi. (Çok etkilendim :))

Minval, hem Coco ve Sophie’nin hem de benim çok rahat ettiğimiz nadir yerlerden oldu diyebilirim. Bunda biz geldiğimizde mekanın boş olmasının etkisi olabilir tabi, ama sonradan insanlar geldiğinde de rahatımız hiç bozulmadı. Hatta bir ara Sophie yoldan geçen köpeklere havladığında bile kimse bize kötü kötü bakmadı (ben yine utandım tabi).

Orada kaldığımız süre boyunca koltukta yarı uyuyarak keyif yapan kediden de hayvan sevgilerini anlayabilirsiniz zaten 🙂 Onun fotoğrafını çekemedim çünkü bizimkiler kendisinden pek hoşlanmadı.

Sonuç olarak, dekorasyonu, yiyecekleri, servisi ve hayvan dostu olmasıyla ben burayı çok sevdim. Herkese tavsiye ederim.

Instagram: @minval.ist

Adres: Akat, Zeytinoğlu Caddesi, Yaren Sk. 6/12, 34335 Beşiktaş/İstanbul

İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

İstanbul: Hayvan Dostu Mekanlar - Smile and Travel 02/02/2020 - 12:35

[…] ile ilgili daha detaylı bilgi için Minval Artisanal Food Creations yazıma göz […]

Cevapla
Minval: Köpeklerinizle Gidebileceğiniz Rahat Bir Mekan • theMagger 07/02/2020 - 03:00

[…] edeceğimizden hiç şüphem yok. Minval ve hayvan dostu olması hakkında daha fazla bilgi için Smile and Travel’a göz […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın