Ana sayfa İyi Yaşam Evde Fitness!

Evde Fitness!

yazan Melis Büyükerk

Evde olacağımız dönemler uzadıkça, evde hareket etmek daha çok önem kazanıyor. Kendi sağlığımız için hareket etmemiz, egzersiz yapmamız gerekiyor. Durum böyle olunca, “evde nasıl spor yapabiliriz?” sorusu ortaya çıkıyor. Uygulamalar veya YouTube, Instagram gibi sosyal medya hesaplarıyla evde spor yapmak aslında çok kolay.

Bu yazımızda bizim de severek takip ettiğimiz ve faydalandığımız, fitness yapabileceğiniz hesapları sıraladık!

Nike Training Club

Nike Training Club aslında hem IOS hem de Android ile uyumlu bir uygulama. Öncelikle bu uygulamadan kendinize bir hedef belirliyorsunuz (sıkılaşmak, belirli bir bölgeyi çalıştırmak, güçlenmek gibi) ve sizi bu hedefe yönelik çalıştırmaya başlıyor. Çalışmanın dakikasını da kendinize göre seçebiliyorsunuz.

Nike Training Club ile ilgili daha detaylı bilgiye websitelerinden ulaşabilirsiniz. Direkt uygulamayı indirmek isterseniz de AppStore veya Google Play‘den indirebilirsiniz.

Instagram: @niketraining

Johnson & Johnson 7 Minute Workout

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Johnson & Johnson uygulaması gün içerisinde az zamanı olanlar ancak yine de egzersiz yapmak isteyenler için çok güzel bir tercih olabilir. Uygulamanın içerisinde 72 egzersiz bulunuyor. Bunların 10 tanesi hiçbir şeye ihtiyacınız olmadan yapabileceğiniz egzersizler, diğerleri için ise ağırlığınızı destekleyecek sandalye gibi eşyalar yeterli.

Bu uygulama ile ilgili daha detaylı bilgiye websitelerinden ulaşabilirsiniz. Direkt uygulamayı indirmek isterseniz de AppStore veya Google Play‘den indirebilirsiniz.

MadFit

Maddie Lymburner tarafından kurulmuş MadFit hesabı, evden fitness ile ilgili yapabileceğiniz birçok egzersiz sunuyor. MadFit hesabından çalıştırmak istediğiniz belirli bir bölge için veya tüm vücudunuz için birçok video bulabilirsiniz. Hepsi de evden rahatlıkla yapacağınız egzersizler!

Instagram: @madfit.ig

YouTube: MadFit

The Fitness Marshall

Caleb Marshall taragından kurulmuş The Fitness Marshall hesabı, diğer seçeneklere göre biraz daha eğlenceli olabilir. Çünkü, izleyicilerine pop müziğin en bilinen sanatçılarının şarkıları eşliğinde dans ederek spor yaptırıyor. Kendisini de Fitness Pop Star olarak tanımlamış 🙂

The Fitness Marshall ile ilgili daha fazla bilgiye websitelerinden ulaşabilirsiniz.

Instagram: @thefitnessmarshall

YouTube: The Fitness Marshall

Pamela Reif

Pamela Reif, evde yapabileceğiniz ve herhangi bir şeye ihtiyacınız bulunmayan egzersiz videoları paylaşıyor. İzleyicilerini genellikle yarım saati aşmayan videolarla çok sıkı bir şekilde çalıştırıyor. Ayrıca, videoların çoğunu hiç konuşmadan, sadece hareketleri göstererek çekiyor.

Instagram: @pamela_rf

YouTube: Pamela Reif

Noyan Dülek

Noyan Dülek, haftaiçleri 10:00 ve 19:00’da, haftasonları ise 11:00’da izleyicilerine Instagram’da canlı yayında egzersiz yaptırıyor. Ayrıca çocuklar için egzersizler de paylaşıyor. Eğer kendi istediğiniz saatlerde Noyan Dülek ile spor yapmak isterseniz de YouTube kanalından canlı yayın videolarına ulaşabilirsiniz.

Instagram: @nyndlk

YouTube: Noyan Dülek

Urban Riders

Türkiye’nin ilk cycling ve bootcamp stüdyosu olan Urban Riders, yeni jenerasyon grup fitness dersleri veriyor. Evde geçirdiğimiz bu günlerde de canlı yayınlarla takipçilerine çeşitli egzersizler yaptırıyor. Antremanları YouTube kanallarından da takip edebilirsiniz.

Urban Riders ile ilgili daha fazla bilgiye websitelerinden ulaşabilirsiniz.

Instagram: @urbnriders

YouTube: Urban Riders

SWEATers Hub

SWEATers Community aslında sporla bağı olan herkesi bir araya getirmeyi ve üyelerinin spor dışında, spor öncesi ile sonrasında da ihtiyaçlarına destek olmayı amaçlayan bir topluluk. Evlerden çıkmadığımız bu günlerde Instagram’dan canlı yayınlarla izleyicilerinin egzersiz ihtiyaçları karşılıyorlar.

SWEATers ile ilgili daha fazla bilgi için websitelerine bakabilirsiniz.

Instagram: @sweaterscommunity

*Fotoğraflar tüm hesapların kendi sitelerinden alınmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın