Ana sayfa İyi Yaşam Evde Pilates!

Evde Pilates!

yazan Melis Büyükerk

“Pilates is complete coordination of body, mind and spirit.”

Joseph Pilates

1920’lerde Joseph Pilates tarafından geliştirilen pilates, esneklik, kas gücü ve dayanıklılık gerektiren egzersizlerden oluşuyor. Vücut gücünü, esnekliğini ve dengesini arttırmak ve duruş bozukluklarını düzeltmek için çok güzel bir seçenek.

Evden çıkamadığımız bu dönemde düzenli egzersiz yapmak çok önemli. Spor yapmak için en güzel alternatiflerden biri de pilates. Bu yüzden, biz de evinizden takip edebileceğiniz sevdiğimiz 5 pilates hesabını sizler için sıraladık!

Blogilates

Uzun zamandır YouTube kanalından takipçileriyle egzersiz videoları paylaşan Cassey Ho, pilates konusunda en sevilen ve en çok takipçisi olan hesaplardan bir tanesi. Hesapta her seviyeye uygun egzersiz videosu bulabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir ekipmana ihtiyacınız olmadan yapabileceğiniz videolar da var.

Blogilates ve Cassey Ho ile ilgili daha fazla bilgi için websitesine göz atabilirsiniz.

Instagram: @blogilates

YouTube: Blogilates

The Balanced Life

Evden yapabileceğiniz pilates videoları için Robin Long’un oluşturduğu Balanced Life, takipçilerinde daha dengeli bir yaşam konusunda destek olmayı amaçlıyor. 4 çocuk annesi olan Robin Long, yoğun çalışanlara yönelik programlar da sunuyor. The Balanced Life hesabında her seviyeye uygun egzersiz bulabilirsiniz.

The Balanced Life ile ilgili daha fazla bilgi için websitesine göz atabilirsiniz.

Instagram: @thebalancedlife

YouTube: The Balanced Life Pilates with Robin Long

Jessica Smith TV

Jessica Smith, 20 yıllık tecrübesini YouTube hesabından paylaştığı videolarla izleyicilerine aktarıyor. Ayrıca sporu, izleyicilerin günlük hayatlarına entegre etmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Her seviyeye uygun egzersiz bulabileceğiniz videolara Jessica Smith’in köpeği Peanut da eşlik ediyor 🙂

Instagram: @jessicasmithtv

YouTube: Jessica Smith TV

Pilatesology

Alisa Wyatt ile Jack Coble tarafından kurulan Pilatesology, aslında Kaliforniya2da bir pilates stüdyosu. Ancak, YouTube kanalları ile her seviyeye uygun videolar da paylaşıyorlar. Ayrıca hesaplarında pilatese dair söyleşiler, röportajlar ve detaylı bilgiler de bulabilirsiniz.

Pilatesology hakkında daha fazla bilgi için websitelerine göz atabilirsiniz.

Instagram: @pilatesology

YouTube: Pilatesology

Boho Beautiful

Aslında Boho Beuatiful, 2 yoginin yoga, fitness ve pilates videolarını paylaştıkları bir hesap. Çok keyifli ve huzurlu paylaşımları var. Bunun yanı sıra seyahatlerine ilişkin videolar da bulabilirsiniz.

Özellikle yoga ve pilates videolarına mutlaka göz atın. Koronavirüs için özel videoları da var, aklınızda olsun.

Instagram: @bohobeautifullife

YouTube: Boho Beautiful

*Fotoğraflar tüm hesapların kendi sitelerinden alınmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın