Ana sayfa İyi Yaşam Canlı Yayın Serisi #4 – Noyan Dülek

Canlı Yayın Serisi #4 – Noyan Dülek

yazan Melis Büyükerk

Noyan Dülek ile sporun geleceği, sağlıklı yaşam ve Orkun Kargöz ile birlikte oluşturdukları yeni platformları, Online Wellness Studio üzerine çok keyifli sohbet ettik. İzlemek isterseniz videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Peki neler konuştuk?

Sporun geleceği

Karantina ile birlikte birçok kişi evlerinden çıkmadan spor yapabileceğini görmüş oldu. Bu durumda herkesin kafasında sporun geleceğine dair “Spor salonları ne olacak? Hep evden spor yapmak sağlıklı mı? Bölgesel sakatlıkları olanlar evden nasıl spor yapabilir? Sakatlanma riskini nasıl bertaraf edebiliriz?” gibi sorular oluşmaya başladı.

Noyan Hoca’yla sohbetimizde de bu sorular gündeme geldi. Kendisi spor salonlarının her zaman hayatımızda olacağını, ancak evden spor yapanların sayısının bir hayli artacağını düşündüğünü söyledi. Özellikle, canlı yayınlarda herkese uygun bir antreman yapılması çok mümkün olmamakla birlikte, belirli yaş grupları için özel antremanlar yaptıklarını ve buna yönelik çok iyi geri dönüşler aldıklarını belirtti.

Belirli bir sakatlığı olanlar için de Zoom gibi platformlardan yapılacak derslerle, en sağlıklı şekilde program hazırladıklarını söyledi. Bu gibi platformlarda kişinin hareketlerini rahatça görebildikleri için, en ufak bir yanlışta müdahale edebiliyorlarmış. Tabi ki yan yana çalışmakla aynı değil ama, özellikle evden çıkmak konusunda kendini rahat hissetmeyenler için bu tarz dersler çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

HIIT egzersizleri

Aslında uzun zamandır var olan ama benim bu dönemde keşfettiğim HIIT egzersizlerini de Noyan Hoca’ya sordum. Özellikle çalışanlar için hızlı bir şekilde spor yapmak açısından çok pratik olduğunu düşündüğüm 15-20 dakikalık bu egzersizlerin faydalı olduğunu, ancak yine kişiye özgü ve farklı antremanları da içeren bir program oluşturulması gerektiğini söyledi. Yani, bir kişinin programının, sadece tek bir şekilde çalışabileceği bir antremandan ziyade, hem karidyo hem esneme hem güçlenme egzersizlerinden oluşması gerektiğini vurguladı.

Health Designer hesabı

Noyan Hoca’nın Instagram‘da bir de Health Designer hesabı var. Bu hesabının içeriğini ben bilmiyordum ancak çok faydalıymış! Bu hesap, farklı alanlarda birlikte çalıştığı profesyonellerle kişinin hangi konuda yardıma ihtiyacı varsa o konuda danışmanlık sağlamayı amaçlıyor.

Bununla ilgili olarak alanında uzman psikolog, diyetisyen ve spor hocalarıyla çalışıyor. Herhangi bir konuda danışmanlık ihtiyacınız olursa ve Noyan Hoca’nın ekibi ile çalışmak isterseniz @noyandulekhealthdesigner hesabından kendisine ulaşabilirsiniz.

Online Wellness Studio

Online Wellness Studio, Zoom üzerinden ders veren bir platform. Burada canlı stüdyo derslerine evden katılabiliyorsunuz. Eğer kaçırdığınız bir ders olursa o dersi e-mail adresinize gönderiyorlar. Dolayısıyla nerede ve ne zaman isterseniz spor yapabiliyorsunuz. Ayrıca çok çeşitli bir programları var, haftalık olarak açıklanıyor. İçerisinde Yoga Sutra, Cardio Mix, Pilates, Kick Box gibi birçok farklı antreman var.

Bu dönemde bu tür hizmet veren birçok platform ortaya çıktı. Online Wellness Studio’nun diğerlerinden farkı nedir diye sorduğumda ise, bu işe çok emek harcadıklarını, canlı derslere katılan herkesin her birinin farklı bir ekranda görülebileceği bir sistem kurduklarını söyledi. Yani, siz canlı derslere katıldığınızda bir hareketi yanlış yapıyorsanız hemen görüp sizi düzeltiyorlar.

Bir aylık aboneliklerde 40 ayrı derse kadar katılabiliyorsunuz. Katılmak istediğiniz derslere rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Hem canlı yayında hem de hesaplarına gelen yorumlardan gördüğüm kadarıyla çok başarılı bir şekilde başlayan ve katılan herkesin çok memnun kaldığı Online Wellness Studio’ya mutlaka göz atın!

Websitesi: www.onlinewellnesstudio.net

Instagram: @onlinewellnessstudio_ows & @noyandlk

İlginizi Çekebilir

1 comment

Canlı Yayın Serisi #4 - Smile and Travel 11/07/2020 - 11:40

[…] konuştuğumuz canlı yayınımızı buradan izleyebilirsiniz. Detayları okumak için ise bu yazımıza göz […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın