Ana sayfa Yeme - İçme Araka

Araka

yazan Melis Büyükerk

Araka, Yeniköy’de küçücük bir restoran. İçeriye girdiğinizde çok etkilenmeseniz de aldırmayın, yemekler çok başarılı! Zaten yukarıda yer varmış ama şimdilik tadilattaymış. Yukarıdaki iki oda bitince çok daha güzel olacak bence. Menü çok küçük, sezonluk olarak değiştiriyorlarmış. Ancak, Pınar Şef (Musee de Changa’nın eski şefi, Pınar Taşdemir) pazarda gördüğü ve almak istediği ürünler olursa o günlük menüye ekleyebiliyormuş. Özenle seçilmiş bu menünün fiyatlarının da ona göre olduğunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Yemekler gerçekten çok başarılıydı. Öncelikle masaya getirdikleri ekmek, sıcacık ve kıtır kıtır. Getirdikleri tereyağ ile birlikte gerçekten baştan beklentileri yükseltiyor. Sonrasında ben semizotu salatası ve yanında araka püresi denedim. O kadar lezzetliydi ki! Ana yemek olarak da isli palamut ve karalahana aldık. Çok değişik bir tadı vardı ama ben beğendim. Yemek seçenekleri az ama yemekler ilginç ve leziz.

Burası benim gayet hoşuma gitti, tavsiye ederim kesinlikle. Akşamları çok dolu oluyormuş, o yüzden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Bu arada ben gitmeden önce köpek alıyor mu diye sordum. Çok küçük bir alan olduğu için sadece gündüzleri aldıklarını söylediler. Çünkü akşamları çok kalabalık oluyormuş. Buranın bahçesi yok, yani direkt içeriye alıyorlar. Bence siz yine de evcil hayvanlarınızla gidecek olursanız önceden arayıp sorun, sonradan problem olmasın.

Instagram: @araka.istanbul

Adres: Yeniköy Mahallesi, Yeniköy, Kapalı Bakkal Sk. No:8, 34464 Sarıyer/İstanbul

İlginizi Çekebilir

1 comment

Araka - Yeniköy - Smile and Travell 25/11/2018 - 10:53

[…] hakkında daha fazla bilgi için buraya […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın