Ana sayfa Hayvan Dostu Tarabya’nın En Yenisi: Cafe Ratatouille

Tarabya’nın En Yenisi: Cafe Ratatouille

yazan Melis Büyükerk

Tarabya’da böyle bir kafe açıldığını duyduğumda çok şaşırdım. Gidip kendim görmeye karar verdiğimde de ara sokaklara girince nasıl bir yer olduğu konusunda kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı. Fakat kafeden içeriye adımımı attığımda sıcacık bir enerji ve tatlı mı tatlı sahipleriyle karşılaştım.

Tam böyle yürüyüş sonrası sessiz sakin, kitap okunacak, keyifli bir kahve eşliğinde leziz bir tatlı yemelik bir yer olmuş. En önemlisi de burası tam anlamıyla hayvan dostu!

Cafe Ratatouille’de neler var?

Aslında bir Fransız kafesi düşününce akılda sadece tatlılar oluşuyor ama Cafe Ratatouille’de bundan daha fazlası var. Dilerseniz kahvaltı için dilerseniz de, yemek için gidebilirsiniz. Kahvaltı menüsünde pancake, bowl, sandviç, croissant gibi seçenekler var.

Kahvaltı dışında, taze makarna yemek için de burayı tercih edebilirsiniz. Ben Beef Ragu Trüflü Papardelle denedim. Gerçekten çok lezzetliydi! Sonradan biraz ağır geldi ama çok güzeldi.

Beef Ragu Trüflü Papardelle

Son olarak, burada günlük olarak yapılan çeşitli tatlılar da bulabilirsiniz. Ben o kadar çok makarna yedim ki tatlıları deneyemedim ama arkadaşlarım bayılmış! Hatta alıp alıp evlerine götürenler varmış. O yüzden denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Hoşuma giden başka bir şey de menünün sadeliği. Ben aşırı kalabalık menüleri pek sevmiyorum, ama tabi karar vermekte zorlandığım için olabilir bu 🙂

Kafenin sahibi o kadar tatlı ki! Sırf onunla sohbet etmek için bile gidebilirsiniz 🙂

Pet friendly!

Hayvan sever yerler bulmak biliyorsunuz ki benim için çok önemli. Buraya Coco ve Sophie ile gelemedim ama Latte’yle geldiğim için köpeklerle birlikte gelmek için ne kadar keyifli bir yer olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Hatta hem kafenin sahipleri hem de kafeye gelen insanlar aynı şekilde hayvan dostu. Kafeye girdiğiniz anda siz bir şey söylemeden köpeğiniz için su geliyor. Tabi burasının ne kadar minik bir yer olduğunu düşünürsek, buradaki rahatlığınızın köpeğinizin karakteri ve huyuna da bağlı olduğunu söylememe gerek yok herhalde.

Latte de Coco ve Sophie gibi uyumlu bir köpek olduğu için hiç problem yaşamadan çok keyifli vakit geçirdik. Hatta o kadar uzun oturduk ki, dükkanı biz kapattık neredeyse 🙂

Instagram: @caferatatouille

Adres: Tarabya, Sardunya Sk. No:6, 34457 Sarıyer/İstanbul

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın