Ana sayfa Kültür - Sanat Şimdi Aşk Zamanı

Şimdi Aşk Zamanı

yazan Meltem Aydaş

Sadece 14 Şubat değil her gün sevgililer günü! Sevginizi her zaman her koşulda dilediğiniz gibi gösterebilirsiniz tabii ki, sevginin günü olmaz. Ama yine de bizler duygusal varlıklarız. Bu yüzden, zihinlerimize öyle ya da böyle yer etmiş olan 14 Şubat’ta farklı bir şeyler yapmak isteyebiliriz. Bunun için de aşk dolu film önerileriyle karşınızdayım. İçinizden aşk hiç eksik olmasın 🙂 

Her / Aşk

Romantik, dram ve bilim kurgu türlerinde, 2013 çıkışlı bir Amerikan filmi olan Her, En İyi Özgün Senaryo kategorisinde Akademi Ödülü’nün sahibi oldu. Konusu ise, klasik romantik filmlerinden çok uzak. Gelecekte geçen filmimizin başrol karakteri Theodore, yapay zekaya sahip konuşan bir işletim sistemi satın alır. Bu işletim sisteminin adını da Samantha koyar. Sonrasında gelişen olaylar, biz izleyicilere flört uygulamalarının nelere dönüşebileceğini göstermekle kalmayıp, üzerimizde tüylerimizi ürperten bir etki de bırakıyor. 

Amélie 

Bana çocukluğumuzdaki naifliğimizi ve hayal gücümüzün ne kadar geniş olabileceğini hatırlattığı için Amélie, sevdiğim romantik filmler arasında her zaman üst sıralarda bulunuyor. 2001 yapımı olan filmimiz Paris’te geçiyor.  Yann Tiersen ise filmimize her zaman eşlik ederek bizi filmin içine çekiyor. Başrolünde Audrey Tautou’nun oynadığı filmimizin konusu, Amelie’nin annesini ve babasını kaybettikten sonra başkalarını mutlu etmeye çalışması. Bu arada kendi içinde bulunduğu yalnızlıkla ilgili bir şey yapacak mı? Kendini de mutlu edecek mi? İzleyip öğrenmenizi tavsiye ederim 🙂 

Before SunriseBefore SunsetBefore Midnight

3 film, 3 şehir, 2 hayat ve 1 aşk hikayesi

Serimiz tutku dolu bir aşk hikayesi! Viyana’da bir tren yolculuğunda bir çiftin tartışmasının ardından tanışan; Amerikalı Jesse ile Fransız Celine’in hikayesi, 1995 yılında Before Sunrise filmi ile başlıyor. 9 yıl sonra, Before Sunset filmi ile bu kez Paris’te karşımıza çıkıyor ikilimiz. Yine bir 9 yıl sonra ise Before Midnight, 2013 yılında bizi tekrardan Celine ve Jesse’le Yunanistan’da buluşturuyor. Bu serinin sizi bambaşka yerlere götüreceğine eminim. 

Manhattan

Woody Allen’sız bir romantik filmler listesi tabii ki olamazdı! Yönetmenliğini Woody Allen’ın üstlendiği 1979 yapımı Amerikan filmimiz, 17 yaşındaki bir kızla flört eden, ancak en yakın arkadaşının metresine aşık olan 42 yaşındaki bir adamın başından geçenleri anlatıyor.

Moulin Rouge 

Başrolünde Nicole Kidman’ın oynadığı Moulin Rouge, müzikal türde, bambaşka bir aşkı izleyicilerle buluşturuyor. Evan McGregor’un canlandırdığı, bir şair olan Christian, ziyaret ettiği Moulin Rouge’daki başrol dansçıya aşık olmasıyla başlayan olayları anlatıyor. Müzikler, danslar, göz kamaştırıcı kıyafetler ve takılar sizleri etkisi altına alacak ve film bittikten sonra bile bir süre sizinle beraber yaşamaya devam edecek!

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın