Ana sayfa Yeme - İçme Saranda Teras Restaurant

Saranda Teras Restaurant

yazan Melis Büyükerk

Söğüt’e 3 km uzaklıkta Saranda Koyu var. Bu koyun tepesinde Saranda Teras Restaurant yer alıyor. Biz de Bozburun’daki otelimizden önce buraya uğramak istedik. Aslında bu koy ile ilgili çok güzel şeyler duyduk ama bu yazıda sadece restorandan bahsetmek istiyorum.

Bahsettiğim gibi burası Saranda koyunun tepesinde bulunuyor. Dolayısıyla günbatımı izlemek için mükemmel bir nokta. Gerçi o kadar güzel bir manzarası var ki, günün her saatinde sizi büyüleyecektir diye düşünüyorum. Mesela biz saat iki gibi gittik, gayet keyifliydi.

Yemekler

Biz yoldan geldiğimiz için mi bilmiyorum, bir hayli acıkmışız. Bu yüzden çok fazla yemek söyledik. Hepsi de birbirinden lezzetliydi.

Öncelikle deniz börülcesi, köy yoğurtlaması (köy patlıcanından köpoğlu), gömeç (papatya tarzı kış otu), börülce ve kabakçiçeği dolması geldi. Neredeyse her şeyi kendi bahçelerinden topluyorlarmış. Zeytinyağını da bu sene kendileri üretmeye başlamışlar. Hepsine bayıldık! Bir de yanlarında köy ekmeği geldi, harikaydı gerçekten.

Sarımsaklı köz patlıcan tek kelimeyle muhteşemdi. Hepimizin favorisi o oldu sanırım. Patlıcanları, ekmekleri yaptıkları fırında közlüyorlarmış.

Sonrasında ızgara ahtapot geldi. İstanbul’daki ahtapotlardan sonra buradakini çok beğendik.

Ana yemek olarak da laos geldi. Aslında laos gelene kadar yukarıda bahsettiklerimi yediğimiz için çok doymuştuk ama o kadar güzel pişirmişlerdi ki hayran kaldık diyebilirim.

Son olarak da Datça’dan gelen karpuzdan ikram ettiler, o da soğuk soğuk, nefisti!

Hizmet

Restoranda bizimle Süleyman Bey ilgilendi. Hem Saranda hem de oradaki yemekler hakkında bizi o kadar çok bilgilendirdi, kendisiyle o kadar keyifli sohbet ettik ki, keyfimiz ikiye katlandı.

En önemlisi restoranda her yer tertemizdi. Masalar sayıca az ve birbirinden uzaktaydı. Kısacası, Covid-19 ile ilgili önlemler alınmıştı. Hatta Süleyman Bey yeterli kontrol yapılmamasından şikayetçiydi.

Gitmeden önce, özellikle akşamüstü 7 gibi güneşin batışını izlemeye gelmemizi tavsiye ettiler. Bence de buraya gelecekseniz o saatleri tercih etmek çok etkileyici olacaktır 🙂

Saranda Pansiyon

Restoranın hemen arkasında bir de pansiyon var. Burası bir aile işletmesi ve arkada 4 odayı pansiyona çevirmişler. Gerçi, Süleyman Bey ile konuştuğumuzda burayı 2 odalı 2 ev olacak şekilde değiştireceklerini söyledi. Tüm yıl hem restoran hem de pansiyon açık ama özellikle Nisan-Mayıs aylarında çok keyifli oluyormuş.

Denize girmek isteyenler de aşağıdaki restoranların önünden girebiliyormuş. Zaten Saranda koyunda herkes birbirini tanıyor, dolayısıyla tavsiye üzerine gittiğiniz her yer çok keyifli olacaktır diye düşünüyorum.

Instagram: @sarandaterasrestaurant

Adres: Söğüt Mahallesi, Kaygıseki Sokak, No: 76/1, 48700 Marmaris/Muğla

İlginizi Çekebilir

1 comment

Bozburun Yarımadası Rehberi - Smile and Travel 18/07/2020 - 11:40

[…] Restaurant ve Saranda Teras Restaurant hakkında detaylı bilgi için ilgili yazılarımıza göz […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın