Ana sayfa Yeme - İçme Ororo Sushi Bar

Ororo Sushi Bar

yazan Melis Büyükerk

Moda’da nereye gitsek diye düşünürken bulduğumuz minicik bir yer Ororo! İçeride aşağı yukarı 10 kişi (neredeyse dip dibe olacak şekilde) oturabiliyor. Ama dışarıda da bir iki masası var. İçerisi birazcık daha geniş olsa, çok daha rahat olurdu ama bu kadar minik olması ayrı bir hava katmış bence.

Buradaki sushiler her yerde bulabileceğiniz gibi değil. Herkese uygun seçenekler var tabi ama biz gitmişken farklı tatlar denemek istedik. Öncelikle belirtmeliyim ki “unagi nigiri” (yılan balıklı) ve sashimiler çok başarılıydı.

Onun dışında farklı olarak Kabocha Roll (çipura, bal kabağı, avocado ve pancar cipsi), Tamanegi Roll (sotelenmiş levrek, orkinos, somon ve birkaç şey daha) ve Ringa Roll (somon, ororo elma jölesi ve birkaç şey daha) denedik. Benim favorim kesinlikle Kabocha Roll oldu, buraya giderseniz denemenizi tavsiye ederim.

Buraya gelmeden önce Instagram’da bakınca ilk gördüğümüz şey bir tatlıydı ve asıl onu denemek istiyorduk. Dolayısıyla sushilerimizi yedikten sonra Anko söyledik. Anko’nun içinde de kırmızı fasulye varmış. Bence çok ilginç bir tatlı olmuş, denediğim için mutluyum 🙂

Burası Pazartesi günleri kapalıymış, onun dışında haftanın 6 günü 12:00-23:00 arası gidebilirsiniz.

Instagram: @ororo.sushibar

Adres: Caferağa Mah. Fırıldak Sok. No:14/17 Moda, Kadıköy

İlginizi Çekebilir

1 comment

İstanbul'da Sushi: 5 Harika Restoran - Smile and Travel 24/01/2020 - 21:26

[…] Sushi Bar’ı ne kadar çok sevdiğimi bu yazıda anlatmıştım zaten. Menülerindeki sushi dışında yer alan yemekleri de çok başarılı, […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın