Ana sayfa Kültür - Sanat Ne İzlesek?

Ne İzlesek?

yazan Melis Büyükerk

Karantina günleri uzadıkça, evde ne yapabiliriz soruları çoğalıyor. Can sıkıntısına karşı en büyük kurtarıcılarımızdan biri şüphesiz film ve diziler. Daha önce Başrollerinde Hayvanların Olduğu Filmler ve Netflix’te Bulabileceğiniz 10 Keyifli Film yazılarında çok sevdiğimiz film önerilerinde bulunmuştuk. Bu yazıda da yine bizim çok hoşumuza giden 5 tane diziden bahsetmek istiyorum. Liste, özellikle içinizi karartmayacak, keyifle ve rahatça izleyebileceğiniz, kısa bölümleri olan dizilerden oluşuyor 🙂

1- Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn’in 99. bölgesindeki polis merkezinde çalışan dedektiflerin yaşadıklarını anlatan polisiye-komedi bir dizi. Yaklaşık 22 dakikalık bölümleri var. Yüzbaşı Raymond Holt’un 99. bölgedeki polis merkezinin başına gelmesiyle başlıyor. Dedektif Jake Peralta ve arkadaşları olan diğer dedektiflerin suçları çözmesi ve günlük hayatlarını çok keyifli bir şekilde anlatıyor.

Ben aslında ilk polisiye-komedi olduğunu duyduğumda uzun süre izlememiştim ancak ilk bölümünü izledikten sonra bayıldım! Şu anda 7. sezonu yayınlanıyor, her hafta heyecanla bekliyorum 🙂

2 Golden Globe ödülünün yanı sıra 10 farklı ödül alan dizinin başrolünde, Dedektif Jake Peralta olarak Andy Samberg var. Andy Samberg’e, Andre Braugher, Stephanie Beatriz, Melissa Fumero, Jo Lo Truglio, Terry Crews gibi oyuncular eşlik ediyor. Dizinin yapımcıları ise Dan Goor ve Michael Schur.

2- Parks and Recreation

Indiana’da Pawnee adlı bir kasabada geçen Parks and Recreation, Park ve Bahçeler departmanında çalışan kamu görevlilerinin gündelik yaşamlarını özellikle kendini bu kasabayı güzelleştirmeye ve tabi ki kariyerinde ilerlemeye adamış Leslie Knope üzerinden anlatıyor.

Başrolünde Amy Poehler olan dizide, Nick Offerman, Aziz Ansari, Rashida Jones, Adam Scott ve Jim O’Heir gibi isimler yer alıyor. Bu komedi dizisinin 7 sezonu var ve her bölüm 22 dakika civarında.

Parks and Recreation, 1 Golden Globe ödülünün yanı sıra 24 farklı ödül de almış. Dizinin yapımcıları ise Greg Daniels ve Michael Schur.

3- The Office

“An NBC comedy not for everyone. Just anyone that works.”

Dizi Dunder Mifflin Paper Co. Inc.‘in Scranton ofisinde çalışanların gündelik hayatlarını ve Scranton şube müdürü olan Michael Scott ile ilişkilerini anlatıyor. Diziyi; ofiste çalışan herkesin farklı farklı özellikleriyle, takıntıları ve ilişkileriyle, Michael Scott’un her duruma müdahale etme isteği ile birbirinden bu kadar farklı insanların bir arada çalışmasından doğan eğlenceli olaylar gibi özetleyebiliriz. Aslında herhangi bir ofiste çalışan herkesin kendi yaşamından bir şeyler bulabileceği bir dizi 🙂

Dizide Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker gibi oyuncular var. Yapımcıları ise Greg Daniels, Ricky Gervais ve Stephen Merchant. The Office’in 9 sezonu var ve her bir bölümü yaklaşık 22 dakika civarında.

4- The Good Place

The Good Place, hayatları boyunca iyi olmuş insanların vefat ettikten sonra sonsuzluğu geçirmek için geldikleri bir yer. Dizi, öldükten sonra kendisini 3 diğer insanla birlikte burada bulan Eleanor Shellstrop’un buraya yanlışlıkla geldiğini anladıktan sonraki maceralarını anlatıyor.

Dizide Kristen Bell, William Jackson Harper, Jameela Jamil,D’Arcy Carden, Manny Jacinto, Ted Danson ve Marc Evan Jackson gibi isimler yer alıyor.

2 Golden Globe adaylığı bulunan dizinin 16 farklı ödülü de var. Her bölüm yaklaşık 22 dakika ve dizinin 4 sezonu var. Dizinin yapımcısı ise Michael Schur.

5- Community

Community, bir avukat, aslında gerçek bir üniversite diploması olmadığı anlaşılınca üniversiteye geri dönmesiyle başlıyor. Okulda bir çalışma grubu oluşturuyor ve hiç beklemediği bir şekilde bu grup genişliyor. Dizi, bu çalışma grubundaki farklı karakterde insanların oluşturduğu topluluğun gündelik yaşantısını anlatıyor.

Dizide Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi ve Alison Brie gibi isimler yer alıyor. Dizinin yapımcısı Dan Harmon.

Community, 1 Primetime Emmy ödülü, 16 tane de farklı ödül kazanmış. Her bölüm yaklaşık 22 dakika ve dizinin 6 sezonu var.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın