Ana sayfa Yeme - İçme Minoa

Minoa

yazan Melis Büyükerk

Minoa Akaretler’de yer alan çok şirin bir kitapçı/kafe. Aslında üç katında da kitap satılıyor ve yelpazesi çok geniş, burada her türden çok çeşitli kitap bulmak mümkün. Şimdilik sadece Türkçe ve İngilizce kitap satışı yapıyorlar. Raflar o kadar kalabalık ki daha önceden geçmiş olduğunuz yerlerden tekrar geçtiğiniz zaman hiç fark etmediğiniz kitaplarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu yüzden, Minoa’ya girdiğiniz zaman orada vaktin nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz.

Hem giriş katında hem de üst katta kasa mevcut, herhangi bir katta kitap aldığınız zaman hemen orada ödeme şansınız oluyor, böylece büyülenerek kitaplara baktığınız zamanı kasada telafi edebiliyorsunuz. Kitapları farklı ülkelerden getirdikleri için bazı kitapların fiyatları USD, EUR ve GBP cinsinden olabiliyor. Bu kitapların fiyatını o günkü kurdan hesaplıyorlar, aklınızda bulunsun.

Aynı zamanda üst katta söyleşi, konser gibi aktiviteler de oluyor. Bunlar için eğer e-mailinizi bıraktıysanız sizlere bilgilendirme gönderiyorlar. Mesela, benim gittiğim gün Emine Uşaklıgil ve Serra Yılmaz’ın imza günü vardı.

Kitapların yanı sıra burada ev eşyaları, bitkiler (sanırım daha çok succulent), kalem, (benim kendimi kaybettiğim) defter, ve daha birçok ürünü bulma şansınız var. Ayrıca, dekorasyon ve dizayn o kadar güzel ki orada bulunmaktan daha fazla keyif almanızı sağlıyor bence.

Giriş katında bir kafe var. Burada yemek yeme imkanınız da var. Menü çok geniş olmasa da yemekler bir kitapçıdan beklemeyeceğiniz kadar başarılı. Ben gittiğim hafta menüde olan bir makarna yedim, çok lezzetliydi. Bana sorarsanız asıl çilekli tart harikaydı. Minoa’ya gidip de bir kahve içip o tarttan yemeden dönmeyin! Küçük bir bahçesi var, orada da oturabilirsiniz.

Minoa’ya evcil hayvanlarınızla gitmek isterseniz (çok büyük olmamak şartıyla) kitapçı kısmına girebiliyorsunuz. Ayrıca kafenin bahçesinde de köpeğinizle oturmanız mümkün oluyor. Sadece kafenin içerisine evcil hayvan sokmuyorlarmış, müşteriler istemediği için alamadıklarını söylediler. Kısacası, evcil hayvanınızla kitap bakmaya girip, bahçede kahve keyfi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir