Ana sayfa Kültür - Sanat Madem Evdeyiz, Ne İzlesek?

Madem Evdeyiz, Ne İzlesek?

yazan Meltem Aydaş

Pandeminin devam ettiği ve yasakların yeniden gündemde olduğu bu günlerde, evde yapılacak en güzel aktivitelerden biri film ya da dizi izlemek. Ben de vaktinizin keyifle geçmesi için farklı türlerden film ve dizi önerilerimi sizlerle paylaşmak istedim 🙂

Holidate

Başrollerinde Emma Roberts ve Luke Bracey olan Holidate, 28 Ekim’de vizyona girdi.

Film, yalnız oldukları için aileleri tarafından yargılanan ve hoşlarına gitmese de garip randevularla boğuşan bir ikiliyi konu alıyor. Birbirleriyle tanıştıktan sonra da akıllarına bir fikir geliyor ve bir yıl boyunca, tüm özel günlerde birbirleriyle sevgiliymiş gibi rol yapmaya karar veriyorlar.

Noel yaklaşırken, bu konseptte yeni filmler çıkması beni çok mutlu ediyor. Hava soğurken, izleyenlerin içlerini ısıtacak bir film olarak Holidate, öneri listemin başlarında yer alıyor. 

Grace and Frankie

Grace and Frankie, Netflix’in en eski ve en fazla bölüme sahip orijinal dizileri arasında. 

Dizi, eşleri tarafından terk edilmiş iki kadının yeni bir dostluk kurarak hem ilginç hem de komik yaşamlarını anlatıyor. 

Gönüllere taht kurmuş Friends dizisinin yapımcısı Marta Kaufmann’ın yönetmenliğini yaptığı Grace and Frankie, yeni bir diziye başlamak isteyen herkesin mutlaka şans vermesi gerektiği bir dizi olarak listeme eklendi.

Emily in Paris 

2 Ekim 2020’de Netflix’te yayınlanmaya başlanan dizi komedi-drama türünde. Emily in Paris, yayına girdiği ilk günden itibaren çoğu izleyici tarafından beğenildi. 

Dizi, Şikago’da yaşayan Emily’nin, Fransız bir pazarlama firması Amerika’da çalıştığı şirket tarafından alınınca, bu firmaya Amerikan bakış açısı getirmekle görevlendirilip, Paris’e taşınmasıyla başlıyor. Dizide, Paris’e taşındıktan sonra Emily’nin yaşadıkları, yabancı bir şehirde yaşamanın zorluklarıyla baş etmesi, kariyerinde kabul görme savaşları vermesi ve yeni dostluklar edinmesiyle birlikte anlatılıyor.

Yurtdışı seyahatlerine gidemediğimiz bu pandemi döneminde, Paris’in sokaklarında Emily ile gezmenin bir nebze de olsa ruhuma iyi geldiğini söyleyebilirim. Siz de aynı şekilde düşünüyorsanız, diziye mutlaka göz atın!

Dizinin ikinci sezon onayının verildiğini de hatırlatayım 🙂

How to Get Away With Murder

İçimizi ısıtıp, bizleri hayal dünyasına götüren önerilerden biraz da dram ve gizem türündeki önerilerimle baş başa bırakıyorum.

2014’te yayınlanmaya başlayan suç ve dram türündeki dizinin yapımcısı Shonda Rhimes

Başrolünü Annalise Keating rolünde Viola Davis’in oynadığı dizide, saygın bir üniversitede hukuk profesörü olan ve dört öğrencisiyle birlikte birçok olay ve cinayete bulaşan başarılı bir savunma avukatının yaşadıkları anlatılıyor.

Son sezonu (6. sezon) yayınlanmış diziyi izlerken, içerisine çekildiğinizi hissedeceksiniz. Her biten böllüm, bir sonraki bölümü merak ettiriyor diyebilirim.

Rebecca

Rebecca, 1940 yılında Alfred Hitchcock tarafından yönetilen Oscar ödüllü bir psikolojik gerilim filmi. Ben Wheatley’in yönetmenliğinde tekrar çekilen film, 21 Ekim 2020’de Netflix’te gösterime girdi. 

Film, genç bir kadının Maxim de Winter isimli, zengin bir adamla evlenmesiyle başlıyor. Başlarda her şey yolunda gibi görünse de zamanla kocasının ve özellikle evdeki çalışanların, kocasının ilk karısına karşı duyduğu bağlılığı görüyor ve bu durumu araştırmaya başlıyor.

Eleştirmenlerden karışık eleştiriler alsa da Rebecca, izlenmeye değer bir film olarak önerilerime girmiş bulunuyor 🙂 

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın