Ana sayfa Oteller Karia Bel’

Karia Bel’

yazan Melis Büyükerk

Karia Bel’de Covid-19 sonrası alınan önlemleri merak ederseniz Yeni Normalde Karia Bel’ yazımıza göz atabilirsiniz.

Marmaris’te yer alan Bozburun, son zamanlarda yazın en uğrak adreslerden biri haline geldi. Tekneyle koyları gezmenin keyfi bir başka olsa da, Bozburun’a gidecek olursanız mutlaka görmelisiniz, hatta orada kalmalısınız diyebileceğim tek yer: Karia Bel’.

Karia Bel’e ulaşmak, Dalaman Havaalanı’ndan yaklaşık iki buçuk saat sürüyor. Yollar çok virajlı ve yer yer bozuk olduğu için yolculuk biraz zor geçebiliyor. (Bu arada Karia Bel’e giderken, Köyceğiz’de yol kenarında “Madencinin Yeri”nde durup Halise’nin meyve sularından içmenizi kesinlikle tavsiye ederim.)

Dilerseniz, otel size transfer ayarlayabiliyor. Otele karadan ulaşım yok, sizi Bozburun’da otelin küçük teknesiyle alıp beş dakikada otele götürüyorlar.

Burası, bizim sonradan bulduğumuz ancak yılda birkaç kere giderek kısa zamanda arayı kapattığımız, en çok sevdiğimiz otellerden biri oldu. Otel çalışanları çok iyi, yemekler müthiş, otel konforlu, zevkli dekore edilmiş ve otelin sahibi Beliz Hanım dünya tatlısı biri!

Beliz Hanım her gün, tüm misafirleriyle teker teker ilgilenir. Orada kaldığınız süre boyunca, her akşam yemeğinde masanıza uğrayıp nasıl olduğunuzu sorar.

Karia Bel’ iki bölümden oluşuyor: otel kısmı ve beach house kısmı. Kahvaltı ve akşam yemekleri otel kısmında veriliyor. Sabahları iskeleden denize giriyorsunuz, akşamları iskeleye masalar koyuyorlar ve yemeğinizi deniz kenarında yiyorsunuz. Burada 16 oda bulunuyor. Ben otel kısmında sadece Lagina (17 numara)’da kaldım. Kesinlikle mükemmeldi.

Lagina (17)
Lagina (17)

Beach house (“BH”) kısmına otelden iki dakikalık bir tekne yolculuğuyla gidiyorsunuz. Her istediğinizde sizi götürüyorlar zaten. Burada ise, 10 oda ve 1 süit bulunuyor. Ben beach house kısmını daha çok tercih ediyorum, çünkü burası otel tarafına kıyasla daha sakin oluyor. Denize girdiğiniz alanın da önü daha açık. Eğer süitte (yani BH 1) veya BH 3’te kalırsanız özel iskeleden denize girebilirsiniz. Kalmasanız da denize girdiğiniz yer çok keyifli zaten.

BH 1
BH 1
BH 11
BH 12
BH 12

Gün içerisinde aktivite yapmak isterseniz, otel ile görüşüp günübirlik tekne kiralayabilir, kanoya binebilir veya Selimiye’ye gidip orada dolaşabilirsiniz.

Fiyatlara kahvaltı ve akşam yemekleri dahil. Özellikle belirtmeliyim ki burada yemekler harika! Kahvaltı daha önce de bahsettiğim gibi otel kısmında açık büfe olarak veriliyor. Kahvaltıda birçok çeşit oluyor ama ek bir şey isterseniz söylemeniz yeterli oluyor. Öğle yemeklerini ister otel kısmında ister beach house kısmında alabiliyorsunuz. Mutfak otel tarafında olduğu için, orada yerseniz birazcık daha hızlı geliyor sadece. Onun dışında bir fark yok. Ayrıca, her gün saat 5’te çay ve yanında o gün taze yapılmış leziz ikramlar geliyor.

Kahvaltı
Çay saatindeki ikramlar

Akşam yemekleri günlük olarak çıkıyor. Dolayısıyla o gün yapılan çorba, meze, ara sıcak sonrasında da ana yemek ve tatlı önünüze geliyor. Tüm yemekler birbirinden lezzetli ama ara sıcak ve ana yemeklerin genellikle deniz ürünleri ile yapıldığını söylemekte fayda var. Zaten masaya oturduğunuzda, garsonunuz size o günkü tüm menüyü anlatıyor. Herhangi bir alerjiniz varsa veya sevmediğiniz bir ürün varsa belirttiğiniz takdirde size özel, istediğiniz başka bir yemek de hazırlayabiliyorlar.

Karia Bel’ şehirden uzaklaşıp, keyifli, huzurlu ve sakin bir tatil istiyorsanız çok uygun bir yer! Herkese tavsiye ederim!

Instagram: @karia_bel

Websitesi: www.kariabel.com

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın