Ana sayfa Yeme - İçme Karadut No:12 – Selimiye

Karadut No:12 – Selimiye

yazan Melis Büyükerk

Selimiye’de insanlar o kadar kendileriyle barışık ve o kadar iletişim halindeler ki, yan yana restoran ve kafeler olmasına rağmen rekabet yok denecek kadar az. Herkes birbirine olabildiğince destek olmaya çalışıyor. O yüzden de Selimiye’ye geldiğinizde, birbirinden tatlı insanlarla tanışıp, rahat ve çok keyifli vakit geçiriyorsunuz.

Karadut No:12 de Selimiye’deki bu tatlı yerlerden bir tanesi. Burayı 2018 yılında 3 arkadaş birlikte açmış. O kadar şirin bir yer yapmışlar ki, ben bayıldım!

Biz gittiğimizde kahvaltımızı yapmıştık ama Karadut No:12’nin kahvaltıları hakkında çok iyi yorumlar duyduğumu söyleyebilirim. Yan masalara gelen tabakları düşünürsek, bence kahvaltı için bir fırsat verilebilir. Yan masalardan birine giden tost çok güzel görünüyordu, aklımda o kaldı nedense.

Biz kahve içmeye gittik, dolayısıyla kahvaltı yerine tatlılara göz atma fırsatımız oldu. Buradaki San Sebastian cheesecake, tartlar, muhallebiler ve günlük çıkan diğer tatlılar gerçekten harika görünüyor! Kendi özel tarifleri de var, insanın hepsinden deneyesi geliyor. Gözünüze güzel görüneni sorarsanız hemen anlatıyorlar. Bazen isimlerinden belli olmuyor çünkü 🙂

Kahvenin yanında getirdikleri karadut suyuna ayrıca bayıldık. Adı karadut olunca, karadut suyunun da güzel olacağını tahmin ettik tabi ama beklentimizin üzerine çıktığını söyleyebilirim. Özel karadut şarabından Sangria yapmaya başlamışlar, onu çok merak ettim, giderseniz aklınızda bulunsun.

Karadut No:12’nin kokteyllerinin de methini duyduk. Karadutlu olanların yanı sıra, klasik kokteyllerden de bulabilirsiniz.

Burayı çok sevmemizin bir sebebi de dekorasyonu ve bulunduğu yer. Tam denizin karşısında, o kadar tatlı dekore edilmiş ki, Selimiye’de yürürken hemen göze çarpıyor zaten. Selimiye’ye giden birçok kişinin uğrak noktası olmasının sebeplerinden bir tanesi de bu diye düşünüyorum.

Şu sıralar çoğu kişi uzaktan çalışmaya devam ediyor. Covid-19 ile birlikte ziyaretçilerin biraz durulmasıyla, çalışmak için çok uygun bir yer olduğunu ben arkadaşlarımdan biliyorum 🙂 Normalde oturacak yer bulmak çok zor oluyormuş çünkü.

Karadut No:12’nin menüsünü merak ederseniz, buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram: @karadutno12

İlginizi Çekebilir

1 comment

Bozburun Yarımadası Rehberi - Smile and Travel 18/07/2020 - 11:25

[…] No:12 hakkında detaylı bilgi için burası hakkındaki yazımıza göz […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın