Ana sayfa Yeme - İçme İstanbul’da Sushi: 5 Harika Restoran

İstanbul’da Sushi: 5 Harika Restoran

yazan Melis Büyükerk

Asya mutfağı, dünya çapında giderek daha fazla ilgi görüyor. Bu mutfağın en önemli unsurlarından bir tanesi de şüphesiz sushi! Bu ilginin her geçen gün artmasıyla birlikte, İstanbul’da sushi yiyebileceğiniz restoranların sayısı da artıyor. Fakat bunlardan hangileri daha iyi?

İstanbul’da leziz sushiler yiyebileceğiniz 5 harika restoranın isimleri şu şekilde:

1- Miyabi Sushi & Japanese Grill Bar

Her gittiğinizde aynı şekilde keyif alabileceğiniz bir sushi restoranı arıyorsanız Miyabi tam size göre! Klasik sushilerin yanı sıra, menülerinde Chef’s Rolls adı altında sundukları özel sushiler bulunuyor, bunlar arasındaki favorilerim: Crazy Roll, Miyabi Special Roll ve Rock’n Roll.

Instagram: @miyabiakatlar

2- Ororo Sushi Bar

Ororo Sushi Bar’ı ne kadar çok sevdiğimi bu yazıda anlatmıştım zaten. Menülerindeki sushi dışında yer alan yemekleri de çok başarılı, ayrıca menüde vegan ve vejetaryen seçenekler var. Moda’da yer alan bu küçük sushi restoranını mutlaka denemelisiniz. Buradaki favorim: Kabocha Roll

Instagram: @ororo.sushibar

3- Itsumi Japanese Cuisine

Itsumi, İş Kuleleri’nin altında (Levent) yer alan bir Japon restoranı. Kapıdan içeriye girdiğiniz andan itibaren iyi bir Japon restoranına geldiğinizi ve burada güzel yemekler yiyeceğinizi hissediyorsunuz. Geleneksel Japon tariflerine sadık kalan bu restorandaki sushiler gerçekten çok başarılı! Itsumi ismi de Japon yemeklerinin özü olan: şeker, tuz, sirke, soya sosu ve misonun ifadesiymiş.

Instagram: @itsumijapon

4- Little China

13 yıldır Bebek’te yer alan Little China’nın sushileri gerçekten İstanbul’un en iyilerinden! Aslında sadece sushi restoranı değil ama ben sushi dışında bir yemek denemedim, sadece yan masalardan gördüğüm kadarıyla her şey gayet leziz duruyordu. Sushilere dönecek olursak, şu ana kadar denediğim tüm sushilerini beğendim açıkçası ama favorilerim: Hand Roll (somon ve avokadolu) ve Unagi Roll.

Instagram: @bebeklittlechina

5- Inari Omakase

İlk restoranı Kuruçeşme’de açılan fakat daha sonra Vadi İstanbul’da da bir şube açan Inari sushi için vazgeçilmez restoranlardan bir tanesi. Sushilerinin yanı sıra başlangıçlardan Suzuki Carpaccio ve Tuna Tartar da çok başarılı! Klasik sushilere ek olarak menüdeki Signature Rolls kısmına ayrıca bakmanızı öneririm.

Instagram: @inariomakase

*Tüm fotoğraflar restoranların Instagram hesaplarından alınmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın