Ana sayfa Yeme - İçme İstanbul: En İyi Hamburgerciler

İstanbul: En İyi Hamburgerciler

yazan Melis Büyükerk

Hamburgerleri çok seviyoruz! Dolayısıyla İstanbul’daki hamburger mekanlarını elimizden geldiğince denemeye çalıştık. Neredeyse her hafta yeni bir hamburger veya sokak lezzetleri restoranı açıldığını düşünürsek yer seçmek konusunda biraz zorlandığımızı ayrıca belirtmeliyim. Bu süreçte gördük ki, adını duyurmuş bazı yerler gerçekten müthiş ama bazı yerler de fazlasıyla abartılmış. Bizim favorilerimizi ve sıralamamız şu şekilde:

*Akali (@akalipub) ve Zula (@zulaistanbul) zaten neredeyse herkes tarafından yazılmış, onaylanmış ve beğenilmiş yerler. Bu yüzden yazımızda onlara değinmiyoruz. Zaten hepsi çok lezzetli… Arada sırada lezzette istikrarsızlıklar ve serviste problemler olsa da biz hepsine bayılıyoruz!  

1- B.O.B. – Sadece Moda’da zannettiğimiz BOB Ataşehirde’de varmış! Hamburgerinin ekmeğine (o kadar yumuşaktı ki) ve içerisindeki peynire bayıldık, çok lezzetliydi. Ayrıca patateslerin yanında haydari getirmeleri de çok güzel bir ayrıntı olmuş bize göre 🙂 (@bob_bestofburger)

2- Grungy – Nişantaşı’nda Hüsrev Gerede Caddesinde minicik bir dükkan. Hamburgerleri çok başarılı! Denediğimiz farklı hamburgerlerden çok memnun kalmamızın yanında baharatlı ve trüflü patateslerini de çok beğendik. (@thegrungysociety)

Grungy

3- Batard – Bomonti’de açılan Batard’ın tüm yemekleri çok lezzetli. Ama biz özellikle hamburgeri ve patateslerine bayıldık! Hamburgerin sosu ve ekmeğin lezzeti çok başarılıydı, denemenizi tavsiye ediyoruz. (@batardistanbul)

Batard

4- Populist – adını hamburgerleriyle duyurmamış bir yer aslında. Fakat sadece hamburger yapan birçok yere kıyasla çok başarılı. Mutlaka Bomontiada’da deneyin! (@thepopulisttr)

Populist

5- Snob Street Food – Bağdat Caddesi üzerinde küçücük bir dükkan. Ekmeklerini kendileri yapıyorlarmış. (@snobstreetfood)

Snob Streed Food

6- Melina Kantina – Arnavutköy’de çok tatlı bir yer. Yediğimiz, içtiğimiz her şeyi çok güzeldi. Hamburgerci olarak değerlendirmek yanlış olur ama hamburgeri gerçekten başarılıydı. Özellikle ekmeği çok iyiydi. Bu arada patatesler de çok lezzetliydi. (@melinakantina)

Melina Kantina

Bütün bu restoran arayışı ve hamburger tadımlarında yanımda olan ve tüm değerlendirmeleri birlikte yaptığım Selin Baban’a çok teşekkürler 🙂

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın