Ana sayfa Kültür - Sanat “Introvert” – Mehmet Sinan Kuran

“Introvert” – Mehmet Sinan Kuran

yazan Melis Büyükerk

Introvert içine kapanık biri anlamına gelse de, bu sergi bunun tam tersini anlatıyor. Burada sonuçtan ziyade sürece odaklanarak, çoğulcu bir yaklaşımla, karmaşa, renkli ve geçişken bir imaj dünyasının geçişkenliğine vurgu yapılıyor.

Touch the Sky

Sergi ortaya çıkarken, farklı disiplinlerden sanatçılar ile işbirliği yapılmış ve formsal açıdan olduğu kadar plastik dengeler de gözetilerek yaklaşık bir yılda son haline gelmiş.  Aslında bu sergi, Mehmet Sinan Kuran’ın eserlerinin genç sanatçılar (Recep Serbest, Burak Ayazoğlu, Tuba Geçgel, Cansu Sakız, Ömer Faruk Yaman, Uğur Savaş, Titi, Bizon Studio ve Sinem Sayar) tarafından yorumlanmasını içeriyor. Bu da, burada yer alan her bir işin, karşılıklı beyin jimnastikleri sonucunda ortaya çıkan estetik bir bütün olduğunu gösteriyor.

Uncle

Bir Büyülü Orman

Ortaya çıkan işler çok çarpıcı, etkileyici ve farklı… Tüm işlerde çok fazla detay var bu yüzden bir işe her baktığınızda farklı bir detaya rastlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda, serginin sunumu işleri ön plana çıkarmakta çok başarılı olmuş.

Virgin Mary

Sergiyi 4 Ocak 2019 tarihine kadar Pg Art Gallery’de görebilirsiniz.

Instagram: @mehmetsinankuran / @pgartgallery

*Pg Art Gallery: Çukurcuma Cad. No:40/1 Firüzağa, Beyoğlu / İstanbul

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın