Ana sayfa Oteller Flow Datça Surf & Beach Hotel

Flow Datça Surf & Beach Hotel

yazan Melis Büyükerk

Aslında her yaz en az 3-4 gün Datça’ya gidiyoruz ve gittiğimiz zaman da evde kalıyoruz. Hatta daha önceki Datça yazımda burada otel bilmediğimden, bu yüzden herhangi bir öneri yapamayacağımdan bahsetmiştim. Bu yaz da Datça’ya giderken aklımızda otelde kalmak gibi bir düşüncemiz yoktu.

Birkaç farklı sebepten dolayı bir otel ayarlamamız gerekti. Böyle olunca hem evdekilere yakın hem de merkezden uzak (Datça’da Covid-19 vakaları çok fazla olduğu için çok merkezde olmak istemedik) ve tercihen denizi olan bir yerde kalmak istedik. Araya birkaç tanıdık girince de Flow’da kalmaya karar verdik.

Flow Datça

Flow tam olarak Datça’nın içinde sayılmaz. Yani yürüyerek Datça merkezde dolaşayım ya da Eski Datça’ya ulaşayım gibi bir düşünceniz varsa burası sizin için doğru bir yer olmayacaktır. Datça’ya gelmeden biraz önce, Kızlanaltı’nda yer alıyor. Bu yüzden de bizim için çok güzel bir seçenek oldu diyebilirim.

Otelin 38 tane odası var. Bunları da konak ve bahçe odaları, aile ve bahçe süitleri ve son olarak da peninsula süit olarak ayırmışlar. Aynı tür odalar yan yana, onun dışında diğer odalarla dip dibe değil.

Biz genellikle yemekleri otelde yemedik ama otel kahvaltısından çok memnun kaldık. Sanıyorum eskiden açık büfeymiş. Önümüze o kadar çok çeşit geldi ki hangisini yiyeceğimizi şaşırdık. Ayrıca hizmetten de memnun kaldık. Kahvaltıyı yaptığımız yer (yemekler de orada yeniyor), yemyeşil çok keyifliydi.

Genel olarak otelin içi yemyeşil, bir sürü yere çok tatlı köşeler yapmışlar. Bu köşelerde oturup bir şeyler içip sessiz, sakin ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Benim çok hoşuma giden bir başka nokta da otelin çeşitli yerlerinde hamak ve salıncaklar olmasıydı. Yeşillikler içinde onlarda oturmak da keyifli bir seçenek olabilir.

Otelin en güzel tarafı ise plajı olmasıydı. Deniz muhteşemdi! Biz oradayken otel çok kalabalık değildi. O yüzden kendi plajımız gibiydi 🙂 Ayrıca plajın orada Beach Bar var. Denizden sonra bir şeyler içmek için çok keyifli bir yer.

Bana sorarsanız otel fiyatları kaldığınız odalar için yüksek kalıyor. Fakat anladığım kadarıyla Datça’da bu tarz plajı ve bu kadar güzel denizi olan başka bir yer yok.

Burası aslında sörfçülerin tercih ettiği bir otel, biz yapmasak da sörf yapan birçok kişiyi izlediğimizi söyleyebilirim 🙂

Kum zambakları

Dünya Doğa Koruma Birliği’nin nesli tükenmekte olduğu için koruma altına aldığı kum zambaklarını ben ilk defa Flow’da görme fırsatı buldum. O kadar güzeller ki!

Bir güneş bitkisi olan kum zambağı etrafında fazla bitki yetişmeyen sabit kumları (yani denizden biraz uzak) tercih ediyormuş. Denizden gelen suyu da kullanabiliyormuş. Yani tuza toleransı yüksek. Onun dışında nem veya çiğden su ihtiyacını karşılıyormuş.

Beyaz çiçekleri hem harika görünüyor hem de çiçeklerin hoş bir kokusu var.

Koruma altındaki bu bitkileri koparmanın on binlerce lira cezası var. Flow’da da kum zambaklarını korumak ve misafirlerin dikkatini çekmek için etraflarına taşlar koyulmuş.

Özetle;

Flow’da çok keyifli vakit geçirdik. Hem kahvaltı hem servis çok iyiydi, otel çok temizdi ve her yerde sosyal mesafeye dikkat ediliyordu, çalışanlar hep güler yüzlü ve yardıma hazırdı. Ayrıca deniz muhteşemdi ve kum zambaklarını görme şansımız oldu!

Datça’da kalabalıktan uzak (ama arabayla 10 dakikada merkezde olabileceğiniz) ve harika denizi olan bir yerde kalmak isterseniz burası çok uygun bir seçenek olacaktır diye düşünüyorum.

Instagram: @flowdatcahotel

Websitesi: www.flowdatca.com

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın