Ana sayfa Düş Suda

Düş Suda

yazan Melis Büyükerk

Düş Suda

143 143 people viewed this event.

Borusan Contemporary’nin 2020 yılının Mart ayında açılması planlanan ancak karantina nedeniyle ertelenen koleksiyon sergisi Düş Suda 7 Nisan itibariyle sanatseverlerle buluşuyor. Sağlık önlemleri kapsamında kısa bir süre daha ziyarete kapalı olacak olan Perili Köşk’teki sergi, sanal teknolojilerin sağladığı çeşitli imkânlar sayesinde izleyicilerine özel bir deneyim sunacak. 

Borusan Contemporary, Düş Suda başlıklı yeni koleksiyon sergisiyle uluslararası güncel sanat sahnesinin önemli temsilcilerini bir araya getirmeye devam ediyor. Dr. Necmi Sönmez küratörlüğünde sanatseverlerle buluşan sergi, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi, Türk şiirinin güçlü kalemi Edip Cansever’in aynı adlı şiiriyle ilişkilendirerek, koleksiyona disiplinler-üstü bir okuma önerisi getiriyor. 

Yeni medya sanatının, görsel sanatlara getirdiği yeni ifade olanaklarını ve izleyici ile kurduğu etkileşimli ilişkiyi merkeze alan sergi, şiirin evrensel dili ile çağdaş imgeler arasında kurduğu bağın gücüyle sanat izleyicisine alışılmadık bir deneyim sunuyor. Peter Coffin, Thierry Dreyfus, Boomoon, Ellen Kooi, Frank Thiel, Michael Wolf, Antti Laitinen, Rafaël Rozendaal, Jim Campbell, Marizio Nannucci, Hans Kotter gibi güncel sanatın önemli isimlerinin işleri, Cansever’in dizeleri bağlamında yeniden yorumlanıyor. 

*Sergiyi şu anda anda sadece online olarak gezebilirsiniz.

Sergiyi 360 derece gezmek için buradan ulaşabilirsiniz

 

Tarih ve Saat

4-7-2021 to
3-6-2022
 

Etkinlik Türleri

 

Etkinlik Kategorisi

Paylaş