Ana sayfa Hayvan Dostu Evcil Hayvanlarınızı Güvenle Bırakabileceğiniz Bir Otel: Patipalas

Evcil Hayvanlarınızı Güvenle Bırakabileceğiniz Bir Otel: Patipalas

yazan Melis Büyükerk

Benim için Coco ve Sophie’yi gönül rahatlığıyla bırakabileceğim bir yer bulmak pek de kolay olmadı. Ben mi çok takıntılıyım yoksa gerçekten zor mu orasından çok emin değilim ama en azından etrafımdaki kedi/köpek sahiplerinin çoğunun bu konuda bir öneriye ihtiyacı olduğunu biliyorum.

Pet otellerinin sayısı her geçen gün artıyor, fakat bu otellerde köpekleriniz/kedileriniz ne şekilde kalıyor çok emin olamıyorsunuz ne yazık ki. Ben çok seyahate gittiğim için her gittiğimde gözüm arkada kalmasın, çocuklar kendilerini evde gibi hissetsin, korkmasınlar istiyorum. Buna ek olarak fotoğraf ve video istiyorum, günlük olarak nasıl olduklarını soruyorum.

Sophie’yi sahiplenmemizin üzerinden neredeyse 3 sene geçse de hala onu bıraktığımızda biraz korkuyor. Aynı zamanda kapalı yerlerde kalmaktan hoşlanmıyor, bu yüzden de kafeste veya tüm gün bir odada kapalı kalamıyor. Coco ise her köpekle yakın olmaktan hoşlanmıyor, insanların yanında vakit geçirmeyi seviyor. Bu gibi sebeplerden Coco ve Sophie’yi öyle herhangi bir yerde bırakamıyorum.

Zaten onları almaya gittiğimde veya eve vardığımızdaki tavır ve davranışlarıyla orada kaldıkları sürenin aşağı yukarı nasıl olduğunu belli ediyorlar. Mesela bazen almaya gittiğimde arkalarına bakmadan kaçıyorlar, bazen küsüyorlar, bazen mutsuz oluyorlar, bazen de hiçbir şey olmamış gibi koşuşturuyorlar. Benim istediğim son dediğim gibi olmaları 🙂

Patipalas’ı ben çok önceden siteye yazmıştım (buradan bakabilirsiniz), ama çocukları defalarca yollayıp mutlu geri alınca detaylıca tekrar yazmak istedim.

Patipalas nasıl ortaya çıkmış?

Aslında burası da herkesin yaşadığı gibi bir problem üzerine ortaya çıkmış. Köpekleri Üzüm’ü bir otele göndermişler ve geri alıp eve döndüklerinde fark etmişler ki yarası var. Hem de o yarası enfeksiyon kapmış! Bıraktıkları otele bunu ilettiklerinde, oteldekilerin bu durumun farkında olmadıklarını öğrenmişler. Bunun üzerine seyahate gidecekleri zaman Üzüm’ü bırakacak, daha doğrusu bıraktıklarında gönülleri rahat edecek bir yer bulamadıklarını fark etmişler. Anne-kız köpeklere çok düşkün oldukları için kendileri bir otel açmaya karar vermişler.

Böylece de Deniz ve annesi Eser Hanım Sümer korusunda bir villayı evcil hayvanlar için otel olarak kullanmaya başlamış. Kendileri de orada yaşadıkları için tüm misafirleriyle birebir ilgileniyorlar.

Coco ve Sophie Patipalas’ta

Benim için Coco ve Sophie’nin kaldığı pet otelleri seçmenin ve sonrasında da oraya güvenmenin ne kadar zor olduğunu zaten anlattım. Deniz ve Eser Hanım’ı önceden tanıdığım için hayvanlara ne kadar düşkün olduklarını ve onlarla ilgilenmekten ne kadar çok keyif aldıklarını biliyordum. Bu da bana bir güven sağlıyordu. Durum her ne kadar böyle olsa da ilk bıraktığımda Eser Hanım ile uzun uzun konuştuk, ben Coco ve Sophie’nin huylarını anlattım ve yaşadığımız talihsiz olaylardan bahsettim.

Sonrasında çocukları bıraktığımdan dönene kadar her gün çocukların durumu hakkında bilgi aldım, bunun yanı sıra bir sürü fotoğraf ve video da yolladılar. Döndüğümde tabi ki Coco ve Sophie çok mutlu oldular, ancak oraya ikinci bırakmamla anladım ki, gerçekten Patipalas’ta çok rahat ediyorlar.

Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi, kendi boyutlarında köpeklerle sosyalleşmeleri. Bu sayede, daha rahat bir şekilde oyun oynayabiliyorlar. Bir başka sebep de her şeyin planlı olması. Belli bir saatte yemek yiyorlar, oyun saatleri var, dinlenme saatleri var… Bu şekilde oradaki düzene alışıyorlar. Son ve belki de en önemli sebep de hem Eser Hanım hem de Deniz her zaman işlerinin başlarında ve köpeklerle kendileri ilgileniyor.

Coco ve Sophie’nin mutlu olduğunu nereden anladın diyecek olursanız da, Patipalas’ta ikinci kalışlarından sonra onları almaya gittiğimde heyecanla beni yukarıya odalarının olduğu yere çıkarmak istemeleri oldu 🙂 Daha önce kaldıkları yerlerde koşarak kaçmaya çalışırlar çünkü.

Özetle, Patipalas’ı Coco ve Sophie de ben de açık yüreklilikle tavsiye ediyoruz 🙂

Instagram: @pati_palas

Adres: Tarabya Mh, Jale Sk. No: 2, 34457 Sarıyer/İstanbul

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın