Ana sayfa Kültür - Sanat Ne İzlesek? – Öneri Listesi #1

Ne İzlesek? – Öneri Listesi #1

yazan Derin Tekin

Mısırları hazırlayın! Kış kendini gösterdiğine göre, film listeleriniz hazırdır diye düşünüyoruz. Bizimki hazır! Heyecanla beklediğimiz filmleri ve dizileri sizlerle paylaşalım istedik. Bazıları yakın dönemde vizyona girecek, bazıları için ise biraz daha sabretmemiz gerekecek.

Netflix dışı alternatif dünyalara da yer verdik, yeni maceralara atılma vakti geldi. Üşenmeyin, bir göz atın. Pişman olmayacaksınız.

Big Mouth

Animasyon, Komedi, Romantik – Aralık 2020 (4.sezon)

Big Mouth’a hala göz atmadınız mı?! Sakın kaçırmayın deriz. Ergenliğe geçiş dönemini hiç bu kadar çarpıcı olmamıştı. Güldüğünüz kadar kendinizden parçalar bulacağınızdan eminiz.

Billie

Belgesel, Müzik – Aralık 2020

Bir efsaneyi yakından tanımak ister miydiniz? Dünyaca ünlü caz şarkıcısı Billie Holiday’in belgeseli Aralık ayında yayına giriyor.

Chilling Adventures of Sabrina

Drama, Fantezi, Korku – Aralık 2020 (4. sezon)

Tatlı cadıyı hepimiz biliyoruz. Peki ya karanlık dünyasını?

Sabrina’nın cadılar ve insanlar arasında kaldığı alternatif dünyası son sezonuyla ekranlara geliyor.

Euphoria

Drama – Aralık 2020 (Özel Bölüm)

İsrailli bir dizinin Amerikan versiyonu olan dizi, liseli bir grup öğrencinin hayatını konu alıyor. Ana karakterlerin boğuştukları sorunlar karşısında kendilerinden ne kadar uzaklaştıklarını izlerken empati kurmamak mümkün değil… İkinci sezon için beklemedeyiz!

Monster Hunter

Aksiyon, Macera, Fantezi – Aralık 2020

Milla Jovovich’i özleyenler buraya! Resident Evil ile unutulmaz bir karakteri canlandıran Milla, doyamadığımız aksiyon sahneleriyle yeniden ekranlarda olacak. Sadık askerler, yeni bir dünya, dev canavarlar ve doğaüstü güçler. Sizi heyecanlandırabildik mi?

Snowpiercer

Aksiyon, Drama, Bilimkurgu – Ocak 2020 (2. sezon)

Aslında 2013’te filmi ile ekranlara yansımıştı, 2020’de ise dizisiyle tekrar hayatımıza girdi. Distopik geleceğin donmuş rayları üzerinde bir tren dolusu insanın hayatını konu alıyor. “Yaşam, harekettir” felsefesine alternatif bir bakış denebilir. Dünyayı turlayarak sonsuz bir hareket içinde olan trene sınıf ayrımları, sosyal eşitsizlik ve politika eşlik ediyor.

Antlers

Korku, Gizem – Şubat 2021

Ücra bir kasaba hayatı, karanlık sırları olan ortaokul öğrencisi, ve efsanelerde yer alan antik bir  yaratık. Yakın geleceğin merakla beklenen korku filmlerinden biri olan bu korku filmi, listemizin en üst sıralarında.

Everybody’s Talking About Jamie

Müzikal, drama – Mart 2021

Filmle aynı isme sahip müzikalden adaptasyonla çekilen film, 16 yaşındaki Jamie New’in “drag queen” olma arzusunu anlatıyor. Aile ve arkadaş ilişkilerine de değinen film, Jamie’nin mücadelesini, karanlığın içinden performans dünyasının ışıklarına adım atışını anlatıyor.

Dune

Macera, Drama, Bilimkurgu – Ekim 2021

Bir başka roman uyarlaması. Çöl gezegen Arrakis’in hakimiyeti için savaşan göçebe bir toplumun hikayesini anlatan film için gözümüzü dört açtık. Sayılı gün çabuk geçermiş.

Beklemek istemeyenlere geçmiş yıllarda çekilen film ve mini-seri versiyonlarını önerebiliriz.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın