Ana sayfa Kültür - Sanat Daha Fazla Etkinlik!

Daha Fazla Etkinlik!

yazan Melis Büyükerk

Evde kaldıkça etkinliklerin sayısı da artıyor. Daha önce Evden Takip Edebileceğiniz Etkinlikler yazımızda müzelerden, festivallere birçok farklı alanda etkinliklerden bahsetmiştik. Bu yazıda da evden katılabileceğiniz daha fazla etkinlik ve Türkiye’den gezebileceğiniz müzeler bulabilirsiniz!

La Casa Azul – Frida Kahlo’nun Evi

Frida Kahlo, Meksikalı sürrealist bir ressam. Kendisini halk ressamı olarak nitelendiren Frida Kahlo, hayatı ve resimleriyle Meksika’nın en tanınan ressamı! Beni de çok etkileyen ressamlardan bir tanesi.

Ayrıca, La Casa Azul’u, yani Frida Kahlo’nun evini, 360 derecelik sanal turla gezebilirsiniz! Müzede yer alan yaklaşık 22 bin belge, 6 bin fotoğraf, kişisel eşya, kitap, çizim, oyuncaklar ve daha birçok şeyi evinizden çıkmadan görebilirsiniz. Ki bu da Frida’nın hayatını ve eşiyle yaşantısını, dolayısıyla da resimlerini daha yakından inceleyebilmek için çok güzel bir fırsat bence!

La Casa Azul’u gezmek isterseniz, buradan ulaşabilirsiniz.

Merhaba İzmir Sergisi – Ara Güler

Arkas Sanat Merkezi, Ara Güler’in Merhaba İzmir Sergisi’ni sanatseverlerle buluşturuyor! Hatta sergiyi sesli rehber eşliğinde üç boyutlu olarak gezebilirsiniz. Sergiyi gezmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Arkas Sanat Merkezi, geçmiş ve güncel sergilerini de online olarak sergiliyor. Merak ederseniz aşağıdaki hesaplardan ulaşabilirsiniz:

Instagram: @arkassanatmerkezi

Websitesi: www.arkassanatmerkezi.com

Akbank Caz Festivali

30. Akbank Caz Festivali kapsamında düzenlenen ve Türkiye caz sahnesinin farklı kuşaklarından müzisyenlerin performanslarına ev sahipliği yapan konser dizisi Evin Caz Hali, Mayıs ve Haziran ayları boyunca her Cuma akşam saat 20:00’de canlı yayında gerçekleşiyor.

Canlı yayınlara ulaşmak ve daha fazla bilgi almak için Akbank Sanat’ın instagram hesabına @akbanksanat göz atabilirsiniz.

Her Temas Bir İz Bırakır – Krank Art Gallery

Krank Art Gallery’nin online sergisi 11 sanatçının (Sena Başöz, Eda Gecikmez, Roman Uranjek, Güneş Terkol, Damla Yalçın, Eda Aslan, Aslı Işıksal, Aslı Narin, Radenko Milak, Zeynep Beler ve Irmak Canevi) işlerini sanatseverler ile buluşturuyor. Farklı disiplenlerden sanatçıları bir araya getiren bu sergi, mahremiyet kavramı üzerinde yoğunlaşıyor.

Sergiyi online olarak gezmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram: @krankartgallery

Websitesi: www.krankartgallery.com

Beethoven Yılına Özel Dijital Etkinlikler (BTHVN2020)

2020 tüm dünyada Beethoven yılı ilan edildi! Buna ilişkin detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Tahmin edersiniz ki koronavirüsün de etkisiyle birlikte bu etkinliklerden bazıları dijitale taşındı:

-Beethoven Turu: Beethoven’ın doğum yeri olan Bonn’u sesli rehber eşliğinde evinizden gezebilirsiniz. Tek yapmanız gerek telefonlarınızdan bu uygulamayı açmak!

-Beethoven için 250 Parça: Bonn’lu piyanist Susanne Kessel, 250 piyano eserini başlıklı projesi ile 1 Nisan – 16 Aralık tarihleri arasında, katılan 260 bestecileri paylaşıyor. Besteleri dinlemek için Facebook sayfasına göz atabilirsiniz.

-Konzerthaud Dortmund: Dortmund Konser Salonu, hem profesyonel hem amatör müzisyenlerin katılımıyla BTHVN2020 tarafından desteklenen parçaları YouTube hesabından paylaşıyor.

-Bundeskunsthalle Bonn: Beethoven – World.Citizen.Music sergisini bu linkten online olarak gezebilirsiniz.

Daha Fazla Müze!

Evnizden online olarak gezebileceğiniz müzeler:

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın