Ana sayfa Yeme - İçme Büyükada: Milto Restaurant

Büyükada: Milto Restaurant

yazan Melis Büyükerk

Büyükada’da iskele yanında sıra sıra bir sürü restoran var. Bunlardan hangisine gideceğinize karar vermek bazen zor olabiliyor. Biz aslında Eskibağ’a gitmeyi planlamıştık ama nasıl gidip döneceğimizi düşünürken vazgeçtik. Tam zamanında gelen bir tavsiye sayesinde Milto’ya gitmeye karar verdik. İyi ki de vermişiz 🙂

Neler yedik?

Meze yemeyi çok sevdiğimizden bu tarz her restoranın yazısında bahsediyorum zaten. Burada da yine patlıcan salatası, fava, haydari ve uskumru söyledik. Aslında Vedat Milor Lezzet Rehberi’nde Milto’dan eski kaşarlı kroketi ve lakerdasıyla bahsetmiş (buradan ulaşabilirsiniz) ama ben bunu gittikten sonra gördüğüm için ikisini de deneme fırsatı bulamadım. Yine de bizim yediğimiz mezeler de çok güzeldi.

Salata olarak her zamanki gibi roka ve domates (peynirsiz) salatası söyledik. Ben ara sıcak olarak ızgara ahtapot sordum yoktu, onun yerine ızgara kalamar tavsiye ettiler. Kesinlikle belirtmeliyim ki, iyi ki tavsiye etmişler. Çünkü bütün akşamımızın yıldızı bu kalamar oldu. O kadar lezzetliydi ki (ya da bizim damak zevkimize o kadar uydu ki demeliyim) biz bile yerken şaşırdık 🙂 Eğer ızgara kalamar seviyorsanız, mutlaka burada denemelisiniz.

Balık olarak da seçeneklerimiz arasından ızgara barbunda karar kıldık. Zamanına göre biraz erken yemişiz aslında (bunu da arkadaşımdan öğrendim) ama gayet lezzetliydi.

Tatlı için canım helva çok çekiyordu. Bu yüzden “tatlı olarak ne var?” diye sorduğumuzda ilk olarak “helva” cevabı gelmesi beni çok mutlu etti. Yine diğer seçenekleri dinledik aslında ama hatırlamıyorum. Sonuç olarak, çay eşliğinde helvamızı da afiyetle yedik ve çok beğendik.

Başka?

Manzaranın inanılmaz olduğunu söylememe gerek var mı? Bu konuda yanındaki restoranlardan çok bir farkı yok aslında. Nereye gitseniz manzaranın güzelliği karşısında büyüleniyorsunuz. Milto’nun da bu restoranlardan biri olduğunu söylemeden geçmek istemedim.

Biz sezon dışı bir zamanda gittiğimiz için çok kalabalık değildi. O yüzden hizmet kalitesinden de çok memnun kaldık. Hele ki aldığımız tavsiyeleri beğenince daha da çok hoşumuza gitti. Tüm çalışanlar gayet tatlı ve ilgiliydi.

Özetle biz Milto’dan çok memnun kaldık. Büyükada’ya giderseniz günü leziz yemekler eşliğinde sonlandırmak için harika bir alternatif. Yalnız giderseniz şu kroketi deneyin, ben de merak ettim 🙂

Instagram: @buyukadamilto

Adres: Gülistan Caddesi No:16 Büyükada Adalar İstanbul

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın