Ana sayfa Ülkelerİtalya Belmond Villa San Michele

Belmond Villa San Michele

yazan Melis Büyükerk

Michelangelo’ya atfedilmiş bir Rönesans villası olan Villa San Michele, 15. yüzyılda manastırmış aslında. Bana sorarsanız lokasyon olarak Floransa’nın en iyi yerlerinden. Yemyeşil bahçesine çıktığınızda, tüm Floransa ayaklarınızın altında kalıyor!

Burası eski ile modern ruhu birleştiren, çok etkileyici bir yer! Kendi mimarisinin yanı sıra, hem bu kadar yeşil hem de çiçeklerle dolu olması bambaşka bir hava yaratıyor. Otele girdiğiniz andan itibaren içinizi bir mutluluk kaplıyor (benim gerçekten çok hoşuma gitti burası, o yüzden otelde geçirdiğim her dakika ayrı keyifliydi). Otelin girişinin yanından bahçeye giden yol bile içinizi açıyor.

Havaalanından Villa San Michele, yaklaşık 10 km uzaklıkta. Chianti bölgesine (İtalya’nın en meşhur şarap bağlarının olduğu yer) çok yakın. Otelden şehir merkezine shuttle servisi ile ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca otel çok büyük değil, içerisinde 45 oda ve suit var. La Loggia Restaurant ve Terrace’ta yemek yiyebilir, yeşilliklerin arasındaki otelin havuzunda keyif yaparken oradaki restoran ya da barda bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Eğer masaj yaptırmak isterseniz, açık havada bulunan gazeboda farklı farklı masajlar yaptırabilirsiniz. Hamile misafirler için de ayrı bakım ve masaj seçenekleri var.

Villa San Michele’de çalışanlar rahat zaman geçirebilmeniz için çok çalışıyorlar. Her türlü konuda sizlere yardımcı olmak için hazırlar. Aynı zamanda, otel içerisindeki concierge sizlere Floransa’da yapabileceğiniz çeşitli aktivitelerden haberdar olmanızı sağlıyor veya dilerseniz sizin için aktiviteleri kendileri ayarlayabiliyor.

Floransa’da kalmayı düşünüyorsanız burası mutlaka listenizde olmalı! Otelde kalmak istemezseniz de en azından bir kahve içmek için gitmelisiniz. Son olarak, eğer Floransa’da özel bir davet vermeyi düşünecek olursanız burası alternatifleriniz arasında olsun bence.

Instagram: @belmondvillasanmichele

Adres: Via Doccia 4 – 50014 Fiesole – Florence – Italy

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın