Ana sayfa Yeme - İçme Arnavutköy’de Pizza’nın Yeni Adresi: Piccola Pizzeria

Arnavutköy’de Pizza’nın Yeni Adresi: Piccola Pizzeria

yazan Melis Büyükerk

Piccola Pizzeria’yı çok merak ediyordum, sonunda gitme fırsatı buldum! Burası Napoli usulü pizza yapan minicik bir dükkan! Pizzaları gözünüzün önünde fırında yapıyorlar. Anladığım kadarıyla daha çok yakınlardaki evlere paket servis yapıyorlar. Biz yine de içeride oturduk, çok keyifli bir akşamdı. Ama tabi çok kalabalık bir grupla gidilebilecek bir yer değil. Biz gittiğimizde kalabalık değildi diye mutluyum, rahat rahat yemeğimizi yedik.

Ne yedik?

Pizza! Dediğim gibi burada ana yemek olarak sadece pizza var. Pizzaların hamurlarını günlük olarak hazırlıyorlar ve pizzaları elle açıyorlar. Biz hazır gitmişken üç tanesini denedik: Parmigiana, Prosciutto ve Diavola.

Parmigiana napolitan ragu sosu, mozarella ve patlıcanlı bir pizza. Patlıcan severseniz tavsiye ederim. Ben patlıcana bayıldığım için bu pizza gayet hoşuma gitti. Prosciutto pizzada da domates sos, mozarella, roka ve parmesan var. Ben pizza yemeye gittiğim yerlerde (eğer varsa) bu tür pizzalardan mutlaka deniyorum, buradakini de çok beğendim açıkçası. Son olarak da tavsiye üzerine Diavola söyledik. Onun da içerisinde yine mozarella, domates sos ve salame piccante var. Onun da hemen bittiğini söyleyebilirim 🙂

Ton balıklı Tonno da çok sevilen çeşitlerden bir tanesiymiş. Biz denemedik ama eğer ton balığı seviyorsanız aklınızda bulunsun.

Burada isterseniz pizzadan sonra iki çeşit tatlı bulunuyor. Biri Nutellosa diğeri de tiramisu. Nutellosa’yı nutellalı pizza gibi düşünebilirsiniz. İçinde muz da varmış. Ben muz sevmediğim için yemeyi düşünmedim ama sevenler için çok güzel olacağını tahmin ediyorum. Bu durumda tabi ki tiramisu söyledik. Zaten öğrendiğimiz kadarıyla buranın en ünlü yiyeceklerinden bir tanesi de tiramisuymuş. Biz de çok beğendik.

Sonuç olarak…

Sonuç olarak Napoli usulü pizzalarıyla tatlı mı tatlı bir İtalyan restoranı olan Piccola Pizzeria’yı ben çok sevdim. Ayrıca hizmet kalitesinden çok memnun kaldık. Yazın sokak kısmında da oturmak keyifli olabilir, ben Arnavutköy sokaklarını çok seviyorum. Ama havalar soğukken oturmak için biraz küçük bir mekan. Yemeklerini kesinlikle tavsiye ederim, burası benim çok hoşuma gitti!

Instagram: @piccola_arnavutkoy

Adres: Arnavutköy Mah., Sebzeci Bayram Sk. 16 B, 34345 Beşiktaş/İstanbul

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın