Ana sayfa Oteller Adatepe Ida Blue

Adatepe Ida Blue

yazan Melis Büyükerk

Aslında Adatepe’ye gitmeye, Instagram’da Adatepe Ida Blue hesabını gördükten sonra gitmeye karar verdik. Ben bir süredir takip ediyordum zaten. Otel o kadar güzel, yemekler o kadar lezzetli görünüyordu ki, madem İstanbul‘dan arabayla da gidiliyor, buraya gidebiliriz diye düşündük.

Rezervasyonda dikkat!

Rezervasyon sürecimiz hiç de profesyonel geçmedi ne yazık ki. Öncelikle, otele ulaşmak için fazlasıyla uğraşmamız gerekti. Sonrasında da, müsait odalara ilişkin bilgi için mail atılacağı söylendi, asla zamanında geri dönüş olmadı. Tekrar tekrar görüştük, ancak o zaman mail geldi. Ben hala gidince her şeyin çok keyifli olacağını düşündüğüm için, başka otel düşünmedim bile.

Otelde üç tip oda var. Hepsinin adında “deluxe oda” geçiyor. Biz Deluxe Villa ve Deluxe Balkonlu oda için müsaitlik durumunu sorduk. Müsait oda olduğunu söyledikten sonra, bize attıkları mailde “Deluxe Oda” yazıyordu. Dolayısıyla, biz de söylediğimiz odalardan uygun olanı gönderdiler diye düşündük. Fakat gittiğimizde öğrendik ki bize ayrılan oda bambaşkaymış. Zaten üç oda tipi olan bir otelde, iki oda tipini sorup tek istemediğimiz odanın bize ayrılması biraz saçma ve komik bir durum oldu tabi 🙂 Bunu söyledikten sonra da, diğer odalar dolu olduğu için pek bir yardımları dokunmadı. Zaten depozitoyu ödediğimiz için (toplam ödeyeceğiniz tutarın yarısı) ve az bir süre için buraya geldiğimiz için daha fazla uğraşmak istemedik.

Bu da bizim kaldığımız odanın adı (oraya gidince öğrendik)

Bunu anlatıyorum, çünkü biz Deluxe Oda görünce sorduğumuz odalar olduğunu varsaydık. Burada kalmaya karar verip bu şekilde bir mail (hatta bence herhangi bir mail) alırsanız teyit etmeyi unutmayın 🙂

Odalar

Odalar çok minik, ama zaten burası butik bir otel. Adatepe’deki diğer otellerin odalarının da çok büyük olduğunu zannetmiyorum. Biz istediğimiz odada kalamadığımız için moralimiz bozuldu tabi biraz.

Bizim kaldığımız oda, otelin en otantik odalarından bir tanesi olduğu için çok tercih ediliyormuş aslında. Fakat, genelde karanlık olduğu için, benim pek hoşuma gitmedi açıkçası.

Otelin en keyifli yerleri ortak alanlarıydı, mesela bizim odamızın olduğu binada hem aşağıda (bizimki) hem de yukarıda oda vardı. Binadan içeriye girdiğinizdeki ortak alan çok keyifli döşenmiş. Bizim için, odada bunaldığımız zamanlarda çıkıp orada oturmamız için iyi bir alternatif oldu. Ayrıca, yukarıda şöminenin olduğu ortak alan da keyifliydi.

Bizim odanın önündeki ortak alan
Yukarı taraftaki ortak alan

Yemekler

Oteldeki kahvaltılar çok güzeldi! Peynir, zeytin, (en önemlisi) pişi, börek gibi kahvaltılıklar masanıza özel olarak geliyor. Reçelleri de kendiniz istediğiniz şekilde arkadan alabiliyorsunuz. Reçeller, peynirler, hepsi çok doğal, hepsi çok lezzetliydi. Süt reçelini ilk defa burada denedim ve çok beğendim. Hatta her sabah yedim!

Süt reçeli

Benim otelde en çok keyif aldığım aktivite, kahvaltı sonrası en yukarıdaki köşede manzara karşısında kahve içmekti. Otelin en sevdiğim köşesi orasıydı, o yüzden her gün kahvemi orada içtim 🙂

Öğle yemeklerini o gün olan yemekler arasından seçebiliyorsunuz ve otelin istediğiniz kısmında yiyebiliyorsunuz. Ben ilk vardığımız gün çok büyük bir heyecanla mantı söyledim ama pek başarılı değildi.

Eğer akşam yemeğinizi otelde yiyecekseniz, önceden söylemeniz gerekiyor. Hatta ne yiyeceğinizi de söylemeniz gerekiyor. Şöyle rahat rahat karar vereyim, spontane olsun bu akşam da nerede yiyeceğimi son dakika belirleyeyim gibi bir lüksünüz yok. Eğer öyle olursa biraz bozuluyorlar. Fakat yemekler çok başarılı 🙂

Instagram: @adatepeidablue

Telefon: 0286 752 10 45-46

Websitesi: www.adatepeidablue.com.tr

İlginizi Çekebilir

3 Yorumlar

Yeni Normal Dönem: Yurt İçi Otel Önerileri - Smile and Travel 11/06/2020 - 23:58

[…] Ida Blue: @adatepeidablue […]

Cevapla
Yeşilyurt Köyü - Smile and Travel 20/06/2020 - 00:14

[…] her şey çok doğal! Dolayısıyla yediğiniz, içtiğiniz her şeyin lezzeti bir başka. Biz otelimizin tavsiyesiyle Kakule Cafe‘ye […]

Cevapla
Huzur Dolu Bir Köy: Adatepe - Smile and Travel 20/06/2020 - 00:24

[…] Ida Blue‘da kaldık. Otelin içerisi çok keyifliydi ama odayla ilgili birkaç sıkıntı yaşadık ne […]

Cevapla

Bir Cevap Yazın